Sztabka tylko wirtualnie

Ostatnie dwa miesiące przyniosły bardzo przyzwoity wzrost na rynku surowców, w szczególności metali szlachetnych.

Publikacja: 12.03.2019 17:50

Sztabka tylko wirtualnie

Foto: Fotorzepa/Andrzej Bogacz

Zwyżki są na tyle pokaźne, że postanowiliśmy się pochylić nad możliwościami inwestycji w takie towary. Zapewne zastanawiacie się państwo, czy przeciętny Kowalski może zainwestować np. w pallad, miedź czy złoto. A jeśli tak, to w jaki sposób. Otóż może i nie jest to jakoś szczególnie skomplikowane. Możliwości jest sporo i postanowiliśmy je w naszym materiale otwarcia wziąć pod lupę. Naturalnie nikt lub prawie nikt poważnie inwestujący na rynku surowców nie kupuje realnej sztaby metalu i nie chowa jej pod łóżkiem. Chociaż oczywiście można i tak. Jest to jednak mało praktyczne i niewygodne zwłaszcza pod względem transakcyjnym.

Wyobrażacie sobie państwo targać sztabki do skupu w każdym momencie, gdy cena wzrośnie i uznamy, że czas upłynnić nasz towar? W zastępstwie handluje się tak naprawdę certyfikatami własności danej ilości surowca. A jeszcze bardziej uproszczoną formą, już naprawdę dostępną dla każdego, są różne fundusze oparte na notowaniach takich właśnie certyfikatów.

Czy wzrost na surowcach będą trwać? Czy czas najwyższy część kapitału ulokować w srebrze lub platynie? Na to pytanie musicie państwo odpowiedzieć sobie sami. My tylko pokazujemy wachlarz pewnych możliwości.

Ponadto opisujemy m.in. nowe świadczenie, które weszło w życie z początkiem marca. Matka (a w pewnych wypadkach ojciec), która wychował co najmniej czworo dzieci, ma od teraz zagwarantowaną emeryturę minimalną. Pokazujemy, kto i w jaki sposób może się ubiegać o takie pieniądze od państwa.

Sprawdzamy też ciekawą opcję na szybką pożyczkę, czyli linię kredytową w rachunku bankowym. Sprawdzamy ofertę banków i pokazujemy najlepsze rozwiązania. Pozostając przy temacie kredytów, przyjrzeliśmy się możliwości czasowego zawieszenia spłaty pożyczki. Jest taka możliwość, nazywa się wakacje kredytowe. Może czasem warto z niej skorzystać.

Komentarz
Drogo, drożej... surowce
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Komentarz
Polisa coraz częściej szyta na miarę
Komentarz
Rynek długu rozdaje karty
Komentarz
Potencjał niewidoczny na papierze
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Komentarz
Finansowe kombajny w kieszeni