Czy zatem warto w ogóle zawracać sobie głowę tym, jak firma radziła sobie w poprzednich latach? Jak się okazuje, tak. Inwestorzy cenią stabilność – nie bez powodu spółki dywidendowe, czyli regularnie dzielące się wypracowanym zyskiem, są szczególnie pożądane. To samo dotyczy osiąganych wyników. Jeśli spółka od lat regularnie poprawia swoje wyniki, nie zaliczając większych wpadek, jest ceniona i znajduje to odzwierciedlenie w kursie akcji. Wspólnie z analitykami szukamy takich walorów i zastanawiamy się, czy przyszłość jest dla nich równie świetlana jak przeszłość, pamiętając jednak, że dobra historia nie gwarantuje sukcesu w przyszłości.

Powoli zbliżają się wakacje. Warto o nich pomyśleć wcześniej, zwłaszcza w kontekście finansów. Wszyscy pamiętamy czasy, kiedy jedynym miejscem zaopatrywania się w walutę przed zagranicznym wyjazdem był często dosyć obskurny kantor. Oczywiście to już tylko wspomnienie. Dziś większość banków oferuje karty wielowalutowe i kantory internetowe. Może się tak zdarzyć, że wyjeżdżając za granicę na wakacje, nawet nie zetkniemy się z fizycznym banknotem euro czy dolarowym. Prześwietlamy ofertę takich produktów, pokazując różnice pomiędzy nimi.

A jeśli o wakacjach mowa, to warto też poszukać sposobu na tańsze latanie. Tym razem skupiamy się na programach milowych, czyli lojalnościowych systemach zbierania punktów w liniach lotniczych. Rozsądne i przemyślane zbieranie takich mil może obniżyć znacząco koszty naszej podróży do wymarzonego miejsca na wypoczynek.

Ponadto przyglądamy się ofercie instytucji finansowych skierowanej do rodziców otrzymujących 500+. Od lipca program obejmie już pierwsze dziecko, warto się więc zastanowić, jak takie pieniądze zainwestować. Mamy nadzieję, że materiał będzie dla państwa pomocny.