To tylko niektóre pytania trapiące codziennie inwestorów giełdowych. Oczywiście sytuacja każdego drobnego gracza jest inna, każda spółka ma inne perspektywy, zatem i decyzje będą indywidualne.

Sprawdzamy wspólnie z analitykami ogólny klimat warszawskiej giełdy i prognozy na przyszłość. W skrócie: jest całkiem spore pole do wzrostu. Przynajmniej na papierze. Sytuacja gospodarcza jest dobra. Spółki mają się coraz lepiej i generują coraz więcej przychodów. Globalna koniunktura też jest obiecująca. Za tym wszystkim nie poszły jednak wyceny akcji. A przynajmniej nie tak bardzo, jak wskazywałyby te wszystkie czynniki. Do tego wielkimi krokami zbliża się program PPK, który wpompuje w giełdę dodatkowy kapitał. Wszystko więc wskazuje, że wkrótce kursy powinny nadrobić dotychczasowe braki. A czy tak się stanie? I tu wracamy do pytań, które codziennie zadają sobie inwestorzy giełdowi. Dobrze wiemy, jak to bywa z prognozami analityków. Czasem się sprawdzają, a czasem nie. Postanowiliśmy te przewidywania zebrać w całość i na ich podstawie wygenerować materiał, który pokaże obszary najbardziej prawdopodobnych zwyżek. Wygląda na to, że potencjał tkwi głównie w energetyce i gamingu. Liczymy, że artykuł okaże się pomocny, ale decyzje inwestorskie muszą państwo podjąć sami.

Ponadto kontynuujemy wakacyjny cykl edukacyjny z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Tym razem bierzemy na warsztat ubezpieczenie wypadkowe. Tłumaczymy dokładnie, jak działa renta wypłacana z tytułu niezdolności do pracy i renta rodzinna. Opisujemy szczegółowo finansowaną z ubezpieczeń społecznych rehabilitację leczniczą oraz zasiłek pogrzebowy. Warto przyswoić sobie tę wiedzę, tym bardziej że wszystko staramy się tłumaczyć prostym językiem.

Zapraszam do lektury.