Aktualizacja: 11.05.2025 16:10 Publikacja: 25.07.2019 21:43
Foto: Fotorzepa/Andrzej Bogacz
To tylko niektóre pytania trapiące codziennie inwestorów giełdowych. Oczywiście sytuacja każdego drobnego gracza jest inna, każda spółka ma inne perspektywy, zatem i decyzje będą indywidualne.
Sprawdzamy wspólnie z analitykami ogólny klimat warszawskiej giełdy i prognozy na przyszłość. W skrócie: jest całkiem spore pole do wzrostu. Przynajmniej na papierze. Sytuacja gospodarcza jest dobra. Spółki mają się coraz lepiej i generują coraz więcej przychodów. Globalna koniunktura też jest obiecująca. Za tym wszystkim nie poszły jednak wyceny akcji. A przynajmniej nie tak bardzo, jak wskazywałyby te wszystkie czynniki. Do tego wielkimi krokami zbliża się program PPK, który wpompuje w giełdę dodatkowy kapitał. Wszystko więc wskazuje, że wkrótce kursy powinny nadrobić dotychczasowe braki. A czy tak się stanie? I tu wracamy do pytań, które codziennie zadają sobie inwestorzy giełdowi. Dobrze wiemy, jak to bywa z prognozami analityków. Czasem się sprawdzają, a czasem nie. Postanowiliśmy te przewidywania zebrać w całość i na ich podstawie wygenerować materiał, który pokaże obszary najbardziej prawdopodobnych zwyżek. Wygląda na to, że potencjał tkwi głównie w energetyce i gamingu. Liczymy, że artykuł okaże się pomocny, ale decyzje inwestorskie muszą państwo podjąć sami.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Dwa miesiące od pierwszej rozmowy telefonicznej między prezydentami USA i Rosji wojna w Ukrainie, zamiast gasnąć...
Rzeczywistość pandemiczna jaka jest, wszyscy widzimy. To nie tylko liczne wciąż zmieniające się restrykcje i ogr...
Usługi finansowe każdego rodzaju coraz bardziej się personalizują. Technologiczny postęp pozwala gromadzić każde...
Mamy w Polsce inflację najwyższą od dwóch dekad. Spadająca wartość pieniądza to naturalnie nie tylko nasz problem.
Tak to już z inwestycjami na giełdzie jest, że kupuje się w dużej mierze odległą przyszłość.
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas