Umów się z bankiem na telefon. A jak nie zadzwoni?

Nie tylko na spotkanie z doradcą w oddziale mogą umawiać się klienci banków, ale też na kontakt telefoniczny na konkretną godzinę. Jednak bywa, że nie zawsze dochodzi on do skutku.

Publikacja: 22.09.2022 13:13

Umów się z bankiem na telefon. A jak nie zadzwoni?

Foto: Adobe Stock

W PKO BP, aby umówić spotkanie z doradcą w oddziale, rozmowę telefoniczną lub wideorozmowę na konkretną godzinę, wystarczy zgłosić taką potrzebę za pośrednictwem strony internetowej banku.

Dotyczy to osób, które nie są klientami banku. A posiadacze rachunku mogą to zrobić za pomocą serwisu transakcyjnego iPKO. – Podczas rozmowy można m.in. złożyć wniosek o kartę kredytową, pożyczkę gotówkową, otwarcie limitu w koncie czy ubezpieczenie komunikacyjne. Rozwiązanie dostępne jest nie tylko dla klientów PKO Banku Polskiego – na rozmowę mogą umówić się również osoby zainteresowane ofertą banku – mówi Małgorzata Witkowska.

Podkreśla, że spotkanie można umówić najwcześniej na 24 godziny przed planowaną datą rozmowy czy spotkania, maksymalnie z 14-dniowym wyprzedzeniem.

Także w Pekao SA klienci mogą umówić się na konkretną godzinę rozmowy telefonicznej lub spotkania w oddziale. – Oczywiście każdorazowo termin dostosowany jest do jego preferencji oraz dostępności doradców we wskazanym czasie – zapewnia Anna Snitko-Pleszko, z biura prasowego banku.

Czytaj więcej

Czy to dzwoni bank, czy oszust? Można szybko sprawdzić

Dodaje, że zaplanowana rozmowa może dotyczyć zarówno nowych produktów i usług bankowych, jak i obsługi tych, z których klient już korzysta.

– Warto pamiętać, że klienci mogą korzystać ze swoich produktów zdalnie za pośrednictwem infolinii, bankowości internetowej czy mobilnej. W sytuacji gdy sprawa jest na tyle złożona, że wymaga konsultacji lub obsługi przez innego specjalistę, doradca pozyskuje od klienta zgodę na kontakt w innym terminie. Wskazuje także kto i w jakim terminie będzie się z nim kontaktował – zapewnia Anna Snitko-Pleszko.

Przyznaje, że umówione spotkania czy telefony dotyczą najczęściej produktów kredytowych, takich jak pożyczka ekspresowa, karta kredytowa czy kredyt hipoteczny, a także rozwiązań oszczędnościowych i inwestycyjnych.

Także w Banku Millennium w przypadku obsługi danego procesu, jak np. przedstawienie oferty, zakup produktu czy reklamacja, doradca contact centre umawia się z klientem na kontakt w konkretnym dniu, o wybranej godzinie.

– Ponadto doradcy kontaktują się z klientami, którzy wyrazili chęć kontaktu poprzez formularze na stronie WWW banku. W tym przypadku doradcy wykonują kilka prób połączenia w różnym czasie. Jeśli klient nie odbierze, otrzymuje esemesa z informacją o podjętej próbie kontaktu – mówi Mirella Gmur-Dzieduszycka z Millennium.

Dodaje, że klient może także oddzwonić na numer, z którego nastąpił kontakt, i zostanie automatycznie połączony z doradcą.

Konta Bankowe
Oddała smartfon do naprawy we Włoszech. Z konta zniknęło 400 tys. zł
Konta Bankowe
Będą problemy z dostępem do pieniędzy w tych bankach. Warto mieć gotówkę
Konta Bankowe
Oszustwo na chwilówkę. Jak nie dać się naciąć
Konta Bankowe
Mocna realna strata na kwietniowych lokatach
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Konta Bankowe
Revolut wszedł do Brazylii
Konta Bankowe
Transfer Elixir z poślizgiem. Dlaczego do tego dochodzi?