Zamiast stać w kolejce do bramek, zapłać za autostradę telefonem

Płatność z aplikacji nie zatrzymuje kierowców na bramkach autostrady.
Płatność z aplikacji nie zatrzymuje kierowców na bramkach autostrady.
Fotorzepa, Sławomir Mielnik

Po Millennium drugi bank zdecydował się na ułatwienia dla kierowców. W aplikacji Banku Pocztowego skorzystamy z usługi Autopay. Można też używać niebankowej dedykowanej apki.

Autopay to spore ułatwienie dla kierowców. Usługa pozwala podróżującym przejechać autostradami: AmberOne A1 na odcinku Rusocin–Nowa Wieś oraz A4 na odcinku Kraków– Katowice bez konieczności zatrzymywania się w celu dokonania płatności przy bramkach. Wystarczy skierować się na bramki oznaczone znakiem czarnej kamery na żółtym tle. Szlaban otworzy się po rozpoznaniu numerów rejestracyjnych pojazdu, a opłata będzie pobierana automatycznie po zjeździe z autostrady.

Warto sprawdzić: Jak podróżować autostradami bez stania w kolejce do bramek

Dzięki temu nie musimy czekać do okienka tradycyjnej płatności, co w sezonie wakacyjnym może pochłonąć sporo czasu. Co ważne, system nie pobiera dodatkowej prowizji. Jedyny koszt, jaki ponosi kierowca, to opłata za przejazd autostradą – wynosi ona tyle samo co w przypadku płatności tradycyjnymi środkami.

W ubiegłym roku funkcjonalność Autopay do swojej aplikacji bankowej dodał Bank Millennium. Wydawało się, że w ślad za nim pójdą zaraz inne banki. Tak się jednak nie stało. Dopiero teraz do Millennium dołączył Bank Pocztowy. Na razie Autopay jest dostępny dla korzystających z aplikacji EnveloBank na urządzeniach z systemem Android, jednak bank zapowiada, że wkrótce funkcja pojawi się także w apce dla urządzeń firmy Apple, bazujących na iOS.

Aby skorzystać z usługi Autopay w Banku Pocztowym, wystarczy zalogować się na swoje konto w aplikacji EnveloBank, podać numer rejestracyjny pojazdu i wybrać konto, z którego ma być pobierana opłata za przejazd.

Warto sprawdzić: Sprawdźmy, czy na pewno mamy dobry pakiet assistance

Klienci pozostałych banków, chcąc skorzystać z Autopay, muszą używać podstawowej aplikacji Autopay.

Z usługi mogą korzystać wszystkie pojazdy z kategorii: 1, 2, 2a, 3, 4, 5. Ważne: system nie obejmuje motocykli.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezenty z róż wymyślone na nowo!

Róże infinity (wieczne róże): Wieczne kwiaty są eleganckim prezentem i ciekawą dekoracją. Każdy lubi ...

Po pandemii kupujemy lokalnie

W czasie zamknięcia koronawirusowego Polacy docenili lokalnych przedsiębiorców i lokalne punkty handlowo-usługowe. Tak wynika ...