Spotify dla rodziny, czyli tanie słuchanie

Spotify rodzina
Spotify rodzina
Flickr

Spotify Premium za darmo? Prawie. W Spotify dla rodziny wychodzi 5 zł na głowę za miesięczny dostęp do milionów utworów muzycznych.

Rodzinne konto Spotify (dla uproszczenia będziemy dalej je nazywać Spotify rodzina) może być dobrym sposobem dla domowników na tani dostęp tego serwisu streamingującego muzykę.

Czytaj także: Netflix, HBO Go, a może Showmax. Co się opłaca?

Spotify rodzina, czyli Premium prawie za darmo

Spotify premium dla rodziny  kosztuje niespełna 30 zł na miesiąc. Grosz zostaje w portfelu.

Za te pieniądze maksymalnie 6 osób może mieć dostęp do konta premium Spotify. To prawie jak za darmo, gdyż cennik Spotify dla pojedynczego użytkownika zaczyna się od 20 zł za miesiąc. Taka kwota może być dla niektórych osób zaporą do korzystania z tego serwisu streamingującego muzykę.

Z prostego rachunku wynika, że Spotify rodzina opłaca się nawet, gdy z abonamentu korzystają tylko 2 osoby. Wtedy wychodzi 15 zł na głowę, co ciągle jest kwotą mniejszą niż standardowy abonament Spotify Premium. Co ważne nie jest to żadna promocja, a stała oferta.

Żeby skorzystać ze Spotify rodzina nie trzeba mieć Karty Dużej Rodziny. Według regulaminu wystarczy mieszkać pod jednym adresem, więc z oferty mogą skorzystać nie tylko rodzice z dziećmi, ale też dziadek, babcia czy inni domownicy. Nawet przygarnięty pod dach znajomy.

Spotify rodzina – jak to działa?

Rachunek za Spotify premium dla rodziny płaci jedna osoba. To ona decyduje, które konta Spotify będą podpięte pod abonament.

W ramach rodzinnego konta każdy członek rodziny dostaje własne konto Spotify Premium. W przypadku, gdy ktoś korzystał wcześniej z usług serwisu Spotify może zachować swój profil. Tym samym nie straci swoich ulubionych utworów, playlist czy rekomendacji. Za to pozbędzie się reklam i zyska możliwość dowolnego zmieniania utworów na smartfonie.

Abonament Spotify rodzina można aktywować tutaj.

Co daje Spotify Premium

Korzystając z darmowej wersji Spotify musimy liczyć się z nienajlepszą jakością dźwięku. Dzięki Premium jakość ta już jest akceptowalna, w sam raz do odkrywania nowej muzyki.

Dodatkowo albumy możemy pobierać na nasze urządzenia. Daje to możliwość słuchania muzyki bez dostępu do internetu. Wyłączane są też irytujące reklamy, które w darmowym Spotify uprzykrzają życie, co kilka utworów.

Dzięki Spotify rodzina 6 osób może się cieszyć odtwarzaniem dowolnego utworu, kiedy korzysta z serwisu na smartfonie ( w darmowej wersji utwory odtwarzane są losowo). Może je też zmieniać dowolną ilość razy.

W idealnym świecie każdy chciałby, aby Spotify Premium było za darmo. To raczej nie jest możliwe, ale dzięki Spotify rodzina możemy cieszyć się muzyką prawie za darmo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Auto na minuty się opłaca. Taniej niż taksówka

Coraz więcej osób wybiera carsharing, czyli auto na minuty zamiast własnego samochodu. Mieszkasz w ...

Wygodny transport na minuty. Sprawdzamy czym, jak i gdzie

Po polskich drogach jeździ 2600 samochodów, 900 skuterów oraz prawie 14 tys. rowerów, które ...

W chmurze tanio i bezpiecznie

Dyski w chmurze pozwalają na przechowywanie plików, tworzenie kopii zapasowych, ale także dzielenie się ...