Jak wpłacić gotówkę Blikiem wprost na konto bankowe

123RF

Wpłata gotówki na konto bankowe za pomocą aplikacji mobilnej? To możliwe. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie Blika – usługę gwarantującą bezpłatne i bezpieczne płatności oraz wypłaty i wpłaty gotówki telefonem.

Sam Blik dostępny jest dla posiadaczy urządzeń z wgraną aplikacją mobilną: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Inteligo, Getin Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse lub Raiffeisen Polbank.

Czytaj także: BLIK podbił serca Polaków. Dlaczego?

Aby z niego korzystać, należy pobrać ze strony banku lub Google Play aplikację mobilną banku, w którym prowadzi się konto osobiste i zainstalować ją na smartfonie z oprogramowaniem Android, iOS lub Windows Phone. Do korzystania z tej aplikacji niezbędne jest połączenie z internetem (włączony transfer danych lub wi-fi).

Usługa deponowania pieniędzy poprzez ich wpłatę na konto we wpłatomatach dostępna jest na razie wyłącznie dla użytkowników systemu mobilnego banków: ING, PKO BP Millennium. Ten pierwszy pozwala wpłacać pieniądze w urządzeniach należących nie tylko jego sieci, ale także maszyn należących do Planet Cash. Już w czerwcu z usługi korzystać będą mogli również klienci Alior Banku.

Aby dokonać wpłaty we wpłatomacie, należy wybrać opcję wpłaty Blik i wprowadzić 6-cyfrowy kod Blik z aplikacji mobilnej na klawiaturze wpłatomatu. Następnie potwierdzić operację wpisując kod PIN w aplikacji mobilnej. Na koniec wystarczy włożyć banknoty do wpłatomatu i potwierdź ich ilość oraz wpłacaną kwotę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przekroczenie limitu na karcie kredytowej. Klient może się uchronić przed przekroczeniem limitu karty kontrolując na bieżąco swój rachunek

Sam sumuj wydatki, żeby nie stracić karty kredytowej

Przekroczenie limitu na karcie kredytowej może być przyczyną rozwiązania umowy przez bank. W październiku ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Raz w tygodniu analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy ...

Bankomaty nie mają wakacji

Choć Polacy coraz bardziej lubią transakcje bezgotówkowe, to jednak w popularnych miejscowościach wypoczynkowych latem ...