Jak wpłacić gotówkę Blikiem wprost na konto bankowe

123RF

Wpłata gotówki na konto bankowe za pomocą aplikacji mobilnej? To możliwe. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie Blika – usługę gwarantującą bezpłatne i bezpieczne płatności oraz wypłaty i wpłaty gotówki telefonem.

Sam Blik dostępny jest dla posiadaczy urządzeń z wgraną aplikacją mobilną: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Inteligo, Getin Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse lub Raiffeisen Polbank.

Czytaj także: BLIK podbił serca Polaków. Dlaczego?

Aby z niego korzystać, należy pobrać ze strony banku lub Google Play aplikację mobilną banku, w którym prowadzi się konto osobiste i zainstalować ją na smartfonie z oprogramowaniem Android, iOS lub Windows Phone. Do korzystania z tej aplikacji niezbędne jest połączenie z internetem (włączony transfer danych lub wi-fi).

Usługa deponowania pieniędzy poprzez ich wpłatę na konto we wpłatomatach dostępna jest na razie wyłącznie dla użytkowników systemu mobilnego banków: ING, PKO BP Millennium. Ten pierwszy pozwala wpłacać pieniądze w urządzeniach należących nie tylko jego sieci, ale także maszyn należących do Planet Cash. Już w czerwcu z usługi korzystać będą mogli również klienci Alior Banku.

Aby dokonać wpłaty we wpłatomacie, należy wybrać opcję wpłaty Blik i wprowadzić 6-cyfrowy kod Blik z aplikacji mobilnej na klawiaturze wpłatomatu. Następnie potwierdzić operację wpisując kod PIN w aplikacji mobilnej. Na koniec wystarczy włożyć banknoty do wpłatomatu i potwierdź ich ilość oraz wpłacaną kwotę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Opłata za zagraniczny przelew przychodzący. Klient płaci za realizację poleceń przelewu otrzymanych w obrocie dewizowym, gdy koszty ponosi beneficjent

Czy to normalne, że bank naliczył sobie za to prowizję?

Nie wszystkie przelewy przychodzące na konto są darmowe. W obrocie dewizowym także osoba, która ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Regularnie analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres ...

Na historię spłaty kredytu każą czekać tygodniami

Od ręki do kilku dni trzeba standardowo czekać w banku na wydanie historii spłat ...