Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 20 do 26 stycznia 2020 roku.

Raz w tygodniu weryfikujemy i odnotowujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych. Na ich podstawie budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat. Aktualne zestawienie obowiązuje od 20 do 26 stycznia 2020 roku.

Warto sprawdzić: Te banki dbają o wiernych klientów, a nie tylko nowych

Najwyższe oprocentowanie gwarantowane na lokatach jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Znaleźć je można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. O 1 pkt. proc. mniej – 2 proc. w skali roku – oferuje PKO BP na specjalnej Lokacie 2% udostępnianej w aplikacji mobilnej IKO dla klientów, którzy wykupili albo odnowili w tym banku ubezpieczenie OC lub AC i wyrazili zgodę na marketing elektroniczny. Na 1,7 proc. w skali roku mają znów szansę klienci Idea Bank zakładający Lokatę NR1.

Maksymalny zysk możliwy do wypracowania na lokatach otwieranych na okres trzech miesięcy sięga 4 proc. w skali roku. Tyle otrzymają klienci Nest Banku , którzy otworzą Nest Lokatę Witaj. Na 3,8 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający, którzy założą Lokatę Happy w Idea Banku. Nieco mniej, bo 3,5 proc. w skali roku otrzymają zaś nowi klienci mBanku wnioskujący o otwarcie Lokaty 3,5%.

4 proc. w skali roku, to także najwyższe oprocentowanie, które można otrzymać na lokatach półrocznych. W tym przypadku klienci również ograniczeni są do oferty Nest Banku i Nest Lokaty Witaj. Po 2,5 proc. i 2,4 proc. w skali roku płacą Idea Bank i Toyota Bank, odpowiednio na Lokacie Na Nowe Środki Plus i Lokacie Sprint.

W dwanaście miesięcy zarobić można 2,3 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą stawką może pochwalić się Toyota Bank, który ma w ofercie Lokatę Plus. Po 2,25 proc. i 2,2 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy wnioskują o otwarcie EKOLokaty Plus oraz Idea Banku decydujący się na założenie Lokaty na Nowe Środki Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Poszukujący ponadprzeciętnych zysków na lokatach dwuletnich najwyższą stawkę odnotują w BOŚ Banku, który oferuje 2,6 proc. w skali roku. Tyle otrzymają ci, którzy założą EKOLokatę na Lata. 2,25 proc. w skali roku można otrzymać na Lokacie Plus w Toyota Banku i tylko o 0,05 pkt. proc. mniej – 2,2 proc. w skali roku- w Santander Consummer Banku na Lokacie na nowe środki.

W ostatnim czasie tabele oprocentowania produktów depozytowych modyfikował m.in.: Idea Bank, Getin Bank i BNP Paribas. Tylko pierwszy z nich postawił na wzrost oferowanych stawek. Getin Bank obniżył oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki, a BNP Paribas zaoferuje mniej na Lokacie Na Start dla nowych klientów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie rankingu najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do 2 ...

najlepsze lokaty na 3 miesiące maj 2019

Najlepsze lokaty na trzy miesiące. Ranking [MAJ 2019]

Średnie oprocentowanie lokat zakładanych na okres trzech miesięcy spadło poniżej 2 proc. w skali ...

Plastik prosto z banku nie zadziała bez aktywacji

W internecie, bankomacie, przez infolinię można uruchomić wznowioną kartę debetową czy kredytową. Pani Izabela ...