Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 20 do 26 stycznia 2020 roku.

Publikacja: 21.01.2020 17:42

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Raz w tygodniu weryfikujemy i odnotowujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych. Na ich podstawie budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat. Aktualne zestawienie obowiązuje od 20 do 26 stycznia 2020 roku.

Warto sprawdzić: Te banki dbają o wiernych klientów, a nie tylko nowych

Najwyższe oprocentowanie gwarantowane na lokatach jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Znaleźć je można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. O 1 pkt. proc. mniej – 2 proc. w skali roku – oferuje PKO BP na specjalnej Lokacie 2% udostępnianej w aplikacji mobilnej IKO dla klientów, którzy wykupili albo odnowili w tym banku ubezpieczenie OC lub AC i wyrazili zgodę na marketing elektroniczny. Na 1,7 proc. w skali roku mają znów szansę klienci Idea Bank zakładający Lokatę NR1.

Maksymalny zysk możliwy do wypracowania na lokatach otwieranych na okres trzech miesięcy sięga 4 proc. w skali roku. Tyle otrzymają klienci Nest Banku , którzy otworzą Nest Lokatę Witaj. Na 3,8 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający, którzy założą Lokatę Happy w Idea Banku. Nieco mniej, bo 3,5 proc. w skali roku otrzymają zaś nowi klienci mBanku wnioskujący o otwarcie Lokaty 3,5%.

4 proc. w skali roku, to także najwyższe oprocentowanie, które można otrzymać na lokatach półrocznych. W tym przypadku klienci również ograniczeni są do oferty Nest Banku i Nest Lokaty Witaj. Po 2,5 proc. i 2,4 proc. w skali roku płacą Idea Bank i Toyota Bank, odpowiednio na Lokacie Na Nowe Środki Plus i Lokacie Sprint.

W dwanaście miesięcy zarobić można 2,3 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą stawką może pochwalić się Toyota Bank, który ma w ofercie Lokatę Plus. Po 2,25 proc. i 2,2 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy wnioskują o otwarcie EKOLokaty Plus oraz Idea Banku decydujący się na założenie Lokaty na Nowe Środki Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Poszukujący ponadprzeciętnych zysków na lokatach dwuletnich najwyższą stawkę odnotują w BOŚ Banku, który oferuje 2,6 proc. w skali roku. Tyle otrzymają ci, którzy założą EKOLokatę na Lata. 2,25 proc. w skali roku można otrzymać na Lokacie Plus w Toyota Banku i tylko o 0,05 pkt. proc. mniej – 2,2 proc. w skali roku- w Santander Consummer Banku na Lokacie na nowe środki.

W ostatnim czasie tabele oprocentowania produktów depozytowych modyfikował m.in.: Idea Bank, Getin Bank i BNP Paribas. Tylko pierwszy z nich postawił na wzrost oferowanych stawek. Getin Bank obniżył oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki, a BNP Paribas zaoferuje mniej na Lokacie Na Start dla nowych klientów.

Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?
Oszczędności
Jak oszczędzają Niemcy. Gdzie trzymają pieniądze