Najlepsze lokaty na 6 miesięcy ostro lecą w dół

Adobe Stock

Ranking lokat na 6 miesięcy, który tworzymy co miesiąc na bazie najlepiej oprocentowanych depozytów wybranych z ofert wszystkich banków, obfituje w zmiany, które stają się coraz większym problem dla oszczędzających.

Oprocentowanie lokat ostro leci w dół. W takich warunkach trudno o zarobek z tytułu wypracowanych odsetek – zwłaszcza, że ewentualne zyski pochłania inflacja.

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach półrocznych sięga 4 proc. w skali roku. Ofertę z taką stawką ma Nest Bank. Nest Lokata Witaj obwarowana jest jednak dodatkowymi wymogami. Aby ją założyć w pierwszej kolejności należy otworzyć ROR. Kolejny krok, to złożenie deklaracji regularnych wpływów – minimum 1 tys. zł osoby fizyczne i najmniej 6 tys. zł, klienci prowadzący własny biznes. Przedsiębiorcy zobowiązani są dodatkowo do wykonywania co miesiąc przelewów do ZUS i US. Na depozyt można przelać od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Złote inwestycje w ciężkich czasach

Prawię o połowę niższy zysk gwarantuje druga oferta z zestawienia. Na Lokacie Sprint od Toyota Banku zarobić można 2,2 proc. w skali roku. Warunkiem jest posiadanie konta i wpłata od 3 tys. zł do 18 tys. zł.

Z 2,2 proc. do 2,1 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki w Idea Banku. Jak wskazuje nazwa produktu, na lokatę można przelać wyłącznie nowe środki. Bank definiuje je jako nadwyżkę ponad saldo wszystkich środków posiadanych przez klienta na rachunkach w Idea Banku, liczonych na koniec 20-stego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpiło zasilenie Lokaty Na Nowe Środki Plus. Minimalna wpłata to 500 zł. Maksymalnie na rachunek depozytu przelać można 1 mln zł. Oferta dedykowana jest posiadaczom konta.

Bez zmian w Banku Ochrony Środowiska. W jego ofercie dostępna jest EKOlokata Zyskowna, której oprocentowanie sięga 1,85 proc. w skali roku. Na założenie lokaty mają szansę wyłącznie posiadacze rachunku i osoby regularnie korzystające z karty debetowej wydanej do konta. Najniższa możliwa wpłata, to 1 tys. zł. Górny limit środków, to 200 tys. zł.

W Santander Banku Polska pojawiła się na nowo Lokata Bonusowa. Oprocentowanie sześciomiesięcznego depozytu zostało podwyższone z 0,5 proc. do 1,8 proc. w skali roku w przypadku spełnienia warunków określonych w regulaminie promocji „Nawet 1,80% w skali roku na lokacie z kartą kredytową”. Do promocji można przystąpić do 30 czerwca 2020 r. Wpłacić można od 1 tys. zł do maksymalnie 30 tys. zł. 1,8 proc. w skali roku można również zarobić w PlusBanku. W tym celu należy otworzyć Lokatę standardową w kanałach bankowości elektronicznej lub mobilnej i mieć minimum 1 tys. zł oszczędności (bez innych ograniczeń).

Z 1,6 proc. do 1,5 proc. w skali roku obniżono oprocentowanie Lokaty Horyzont Zysku w Banku Millennium. Każdy klient (posiadacz konta) może zdeponować na lokacie maksymalnie 100 tys. zł. Dzień bazowy dla wyliczenia nowych środków, z których może składać się depozyt, datowany jest 19 listopada 2019 r. Tyle samo zysku – 1,5 proc. w skali roku – oferują również Credit Agricole na Lokacie w Ofercie na nowe środki i mBank na Lokacie na nowe środki. Nowe środki w Credit Agricole stanowią przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta na dzień 31 stycznia 2020 r. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. zł (maksymalna 100 tys. zł). W mBanku również wystarczy wpłacić 1 tys. zł, bez dodatkowych ograniczeń.

Warto sprawdzić: Co walka z koronawirusem oznacza dla naszych portfeli

Getin Bank obniżył o 0,4 pkt. proc. oprocentowanie Lokaty na nowe środki. Dziś wynosi ono 1,4 proc. w skali roku. Na lokacie jest możliwość ulokowania wyłącznie nowych środków tj. nadwyżki powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Noble Banku SA (wg stanu na koniec dnia 18 marca 2020 r.). Promocja trwa do 9 kwietnia 2020 r.

Na nieco niższe zyski – od 1 proc. do 1,2 proc. w skali roku mogą liczyć klienci, którzy zdecydują się wybrać produkty od T-Mobile Usługi Bankowe (Lokata Standardowa), BNP Paribas (Lokata Promocyjna), Banku Pocztowego (Lokata Midi), Santander Consummer Banku (Lokata Online Nowe Środki) czy BGŻOptima (Lokata Elastyczna). Poza zestawieniem znalazła się Lokata od Banku PKO BP. Jej oprocentowanie spadło z 1,3 proc. do 0,8 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na jeden miesiąc – banki płacą średnio mniej niż 1 proc. w skali roku. Sierpień 2019 r.

Tylko 5 z 15 banków płaci więcej niż 1 proc. za miesiąc

Pięć na piętnaście banków, które trafiły ze swoją ofertą do naszego comiesięcznego rankingu dziesiątki ...

lokata progresywna

Lokaty bez zamrażania kapitału

W kilku bankach można więcej zyskać na lokacie progresywnej niż na koncie oszczędnościowym. Warto ...

Karta może nie działać nie tylko z powodu rozmagnesowania

Karta przestała działać. Dlaczego? Co robić?

Choć nie powinno to się zdarzyć, ale bywają przypadki, że karta płatnicza nie działa, ...