Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bloomberg

Najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat obowiązuje od 6 do 12 kwietnia 2020 roku.

Najwyższa stawka oprocentowania obowiązująca na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku Można ją otrzymać tylko i wyłącznie w Banku Millennium zakładając tam Lokatę Urodzinową. Na 1,8 proc. w skali roku liczyć mogą osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty NR1 w Idea Banku. Po 1,5 proc. w skali roku mogą zaś sięgnąć klienci decydujący się na Lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku czy Nest Lokatę w Nest Banku.

Warto sprawdzić: Złote inwestycje w ciężkich czasach. Najprostsze metody

Na lokatach zakładanych na 3 miesiące zarobić można do 4 proc. w skali roku. Najwyższy zysk osiągnąć można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. 3,8 proc. zarobić można na Lokacie Happy w Idea Banku, a 3 proc. w skali roku ma dla nowych klientów mBank.

Podobnie jak na lokatach kwartalnych, tak i na depozytach zakładanych na okres sześciu miesięcy zarobić można do 4 proc. w skali roku. W tym przypadku również najwięcej daje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Toyota Bank na Lokacie Sprint płaci 2,2 proc., a 2 proc. w skali roku otrzymać można na Lokacie NR 1 Idea Banku.

W dwanaście miesięcy maksymalnie zarobić można 2,25 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. W Idea Banku na Lokacie NR1 otrzymać można 2,1 proc. w skali roku. Tyle też wypłaca Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 1,8 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający, którzy zakładają w Nest Banku Nest Lokatę Lojalną.

Najwyższe oprocentowanie gwarantowane na lokatach dwuletnich wynosi 2,6 proc. w skali roku. Podaną stawę ma w swojej ofercie Bank Ochrony Środowiska (EKOLokata na Lata). Po 2,3 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Toyota Banku zakładający Lokatę Plus. Na 2,1 proc. w skali roku liczyć mogą wnioskujący o otwarcie Lokaty NR1 w Idea Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Bank PKO BP, BNP Paribas Polska, Credit Agricole, Bank Millennium, Bank Pocztowy, mBank czy Idea Bank. Każdy z tych podmiotów ścinał oprocentowanie oferowanych przez siebie depozytów.

Cyklicznie, raz w tygodniu, weryfikujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie konstruujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do 2 lat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pełną funkcjonalność aplikacji bankowej można uzyskać dopiero po zalogowaniu. Apka może wyświetlać pewne informacje jeszcze przed uwierzytelnieniem. Lepiej więc ją usunąć przed naprawą

Usuń aplikację bankową, zanim oddasz telefon do naprawy

Gdy oddajemy do naprawy telefon, który ma zainstalowaną aplikację bankową, lepiej ją usunąć przez ...

Sejfy pozostaną, ale uwaga bankowców będzie się skupiała na wdrażaniu sztucznej inteligencji i usług wirtualnych doradców

W 2019 na lokatach się nie zarobi. Będą inne korzyści

W 2019 roku na lokatach i kontach oszczędnościowych się nie zarobi, zwłaszcza przy prognozach ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 12 do 18 sierpnia 2019 roku. Cyklicznie, raz w tygodniu, ...