1,5 proc. w skali roku gwarantuje EnveloBank (marka należąca do Banku Pocztowego) na Lokacie EnveloMobilnej oraz Nest Bank na Nest Lokacie. Warunkiem uzyskania wskazanej stawki w EnveloBanku jest założenie przez aplikację mobilną konta i wpłacenie na depozyt minimum 500 zł. W Nest Banku również potrzebny jest ROR i wpłata minimum jednego tysiąca złotych.
Ranking lokat na 1 miesiąc w dalszej jego części nie napawa optymizmem. Oferty banków prezentują stawki sięgające góra 0,5 proc. w skali roku. Do takiego poziomu oprocentowanie Lokaty w IKO obniżył np. bank PKO BP. Obok niego w zestawieniu znalazł się PlusBank z Lokatą standardową zakładaną w systemie bankowości elektronicznej lub mobilnej, Bank Ochrony Środowiska z EKOlokatą, Toyota Bank z Lokatą Plus oraz Inteligo z lokatą tradycyjną.
Warto sprawdzić: Najwyższy czas na bankowanie w sieci. Prowadzą za rączkę
Z 1 proc. do 0,4 proc. w skali roku spadło oprocentowanie e-Lokaty w Santander Banku Polska. Tyle samo oferuje swoim klientom Credit Agricole na lokacie w Ofercie mobilnej. W 30 dni w mBanku na Lokacie terminowej zarobić można 0,3 proc. w skali roku.
Mniej zarobią dziś również osoby decydujące się na założenie Lokaty GOonline w BNP Paribas – oprocentowanie depozytu spadło z 0,45 proc. do 0,25 proc. Podobną ofertę otrzymać można w Alior Banku i Santander Consummer Banku. Do 0,2 proc. w skali roku spadło oprocentowanie jednomiesięcznej Lokaty Mobilnej w Pekao SA (z 0,5 proc.) i Lokaty tradycyjnej w T-Mobile Usługi Bankowe (z 0,3 proc.). Zestawienie zamyka depozyt od Citi Handlowego.