Ranking lokat na jeden miesiąc. Cięć ciąg dalszy

Bloomberg

Zgodnie z naszymi przewidywaniami banki w kwietniu dalej obniżały oprocentowanie lokat.

To pokłosie decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która w marcu po raz pierwszy od pięciu lat zmieniła stopy procentowe. Na depozytach jednomiesięcznych wciąż można zarobić do 3 proc. w skali roku, ale spełniać trzeba dodatkowe warunki.

Bank Millennium oferuje Lokatę Urodzinową. Trzyprocentowy depozyt dostępny jest dla posiadaczy konta w okresie trzydziestu dni od dnia urodzin klienta. Na lokatę można wpłacić ograniczoną ilość środków: od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Te banki rezygnują z podwyżek i znoszą opłaty na czas pandemii

Na 1,8 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Idea Banku, którzy wpłacą wolne środki na Lokatę NR1. Depozyt można mieć bez otwierania rachunku, wystarczy wpłata od 1 tys. zł do 1 mln. zł.

1,5 proc. w skali roku gwarantuje EnveloBank (marka należąca do Banku Pocztowego) na Lokacie EnveloMobilnej oraz Nest Bank na Nest Lokacie. Warunkiem uzyskania wskazanej stawki w EnveloBanku jest założenie przez aplikację mobilną konta i wpłacenie na depozyt minimum 500 zł. W Nest Banku również potrzebny jest ROR i wpłata minimum jednego tysiąca złotych.

Ranking lokat na 1 miesiąc w dalszej jego części nie napawa optymizmem. Oferty banków prezentują stawki sięgające góra 0,5 proc. w skali roku. Do takiego poziomu oprocentowanie Lokaty w IKO obniżył np. bank PKO BP. Obok niego w zestawieniu znalazł się PlusBank z Lokatą standardową zakładaną w systemie bankowości elektronicznej lub mobilnej, Bank Ochrony Środowiska z EKOlokatą, Toyota Bank z Lokatą Plus oraz Inteligo z lokatą tradycyjną.

Warto sprawdzić: Najwyższy czas na bankowanie w sieci. Prowadzą za rączkę

Z 1 proc. do 0,4 proc. w skali roku spadło oprocentowanie e-Lokaty w Santander Banku Polska. Tyle samo oferuje swoim klientom Credit Agricole na lokacie w Ofercie mobilnej. W 30 dni w mBanku na Lokacie terminowej zarobić można 0,3 proc. w skali roku.

Mniej zarobią dziś również osoby decydujące się na założenie Lokaty GOonline w BNP Paribas – oprocentowanie depozytu spadło z 0,45 proc. do 0,25 proc. Podobną ofertę otrzymać można w Alior Banku i Santander Consummer Banku. Do 0,2 proc. w skali roku spadło oprocentowanie jednomiesięcznej Lokaty Mobilnej w Pekao SA (z 0,5 proc.) i Lokaty tradycyjnej w T-Mobile Usługi Bankowe (z 0,3 proc.). Zestawienie zamyka depozyt od Citi Handlowego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polska na końcu zestawienia krajów OECD pod względem oszczędności

Nasi rodacy od 2011 r. nadal wydają więcej niż oszczędzają. Swoją rozrzutność wspomagają kredytami ...

najlepsze lokaty roczne listopad 2018

Lokaty roczne z wyższymi zyskami. Ranking [LIS 2018]

Dziś, lokując środki na dwanaście miesięcy, zyskać można do 3 proc. w skali roku ...

Lokat na 1 miesiąc w zasadzie nie ma. Ranking na grudzień 2020.

Lokaty bankowe na 1 miesiąc w zasadzie zniknęły

Grudniowy ranking najlepszych lokat na jeden miesiąc nie jest zbyt długi. Na pierwszym miejscu ...