Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 20 do 26 kwietnia 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do 2 lat.

Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku Można je mieć zakładając w Banku Millennium Lokatę Urodzinową. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający otwierający Lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku. 1,4 proc. w skali roku zarobią osoby wybierające Lokatę NR1 w Idea Banku.

Warto sprawdzić: Jak cięcia stóp wpływają na nasze kredyty

Do 3 proc. w skali roku zyskać można na lokatach trzymiesięcznych. Najwyższe oprocentowanie oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj, Idea Bank na Lokacie Happy i mBank na Lokacie dla nowych klientów. 2 proc. oferuje Getin Bank na Lokacie Mobilnej i Bank Ochrony Środowiska na e-Lokacie Plus. Po 1,65 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci wnioskujący o otwarcie lokaty Nowa Kasa = Większy Zysk w PlusBanku.

Maksymalnie 3 proc. w skali roku można też zarobić na lokatach półrocznych. Tu również najwięcej płaci Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Getin Banku na Lokacie na Nowe Środki i w Santander Banku na Lokacie Bonusowej zyskać można 1,8 proc. w skali roku. W Toyota Banku na Lokacie Sprint oprocentowanie wynosi 1,7 proc.

Na lokatach dwunastomiesięcznych zarobić można maksymalnie do 1,8 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości, na EKOlokacie Plus, gwarantuje Bank Ochrony Środowiska. 1,6 proc. w skali roku wypłaca Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 1,4 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający, którzy zakładają Lokatę na nowe środki w Credit Agricole i Lokatę Lojalną w Nest Banku.

Najwyższe oprocentowanie na lokatach dwuletnich sięga 2 proc. w skali roku i obowiązuje na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. 1,8 proc. w skali roku można zarobić w Toyota Banku zakładając Lokatę Plus. Na 1,6 proc. w skali roku mogą liczyć wnioskujący o otwarcie Lokaty na nowe środki w Credit Agricole i Lokaty Online w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić:  Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Nest Bank, Idea Bank czy Getin Bank. Najważniejszą zmianą było ścięcie zysków z Nest Lokaty Witaj – najwyżej oprocentowanego depozytu dostępnego na rynku. Dziś zarobić można na nim nie 4 proc. a 3 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Uważaj. Konsultanci nie żądają dokumentów

Jeśli prywatne firmy chcą poznać nasze umowy kredytowe nie powinniśmy ich okazywać, bo może ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 1 – 6 stycznia 2018 r.

Co tydzień badamy rynek lokat terminowych. Prezentujemy listę trzech najlepszych depozytów otwieranych na okres ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Regularnie, raz na tydzień, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów ...