Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 20 do 26 kwietnia 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do 2 lat.

Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku Można je mieć zakładając w Banku Millennium Lokatę Urodzinową. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający otwierający Lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku. 1,4 proc. w skali roku zarobią osoby wybierające Lokatę NR1 w Idea Banku.

Warto sprawdzić: Jak cięcia stóp wpływają na nasze kredyty

Do 3 proc. w skali roku zyskać można na lokatach trzymiesięcznych. Najwyższe oprocentowanie oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj, Idea Bank na Lokacie Happy i mBank na Lokacie dla nowych klientów. 2 proc. oferuje Getin Bank na Lokacie Mobilnej i Bank Ochrony Środowiska na e-Lokacie Plus. Po 1,65 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci wnioskujący o otwarcie lokaty Nowa Kasa = Większy Zysk w PlusBanku.

Maksymalnie 3 proc. w skali roku można też zarobić na lokatach półrocznych. Tu również najwięcej płaci Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Getin Banku na Lokacie na Nowe Środki i w Santander Banku na Lokacie Bonusowej zyskać można 1,8 proc. w skali roku. W Toyota Banku na Lokacie Sprint oprocentowanie wynosi 1,7 proc.

Na lokatach dwunastomiesięcznych zarobić można maksymalnie do 1,8 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości, na EKOlokacie Plus, gwarantuje Bank Ochrony Środowiska. 1,6 proc. w skali roku wypłaca Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 1,4 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający, którzy zakładają Lokatę na nowe środki w Credit Agricole i Lokatę Lojalną w Nest Banku.

Najwyższe oprocentowanie na lokatach dwuletnich sięga 2 proc. w skali roku i obowiązuje na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. 1,8 proc. w skali roku można zarobić w Toyota Banku zakładając Lokatę Plus. Na 1,6 proc. w skali roku mogą liczyć wnioskujący o otwarcie Lokaty na nowe środki w Credit Agricole i Lokaty Online w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić:  Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Nest Bank, Idea Bank czy Getin Bank. Najważniejszą zmianą było ścięcie zysków z Nest Lokaty Witaj – najwyżej oprocentowanego depozytu dostępnego na rynku. Dziś zarobić można na nim nie 4 proc. a 3 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze roczne lokaty bankowe. Ranking na styczeń 2021

W rankingu lokat dwunastomiesięcznych zakładanych na kwotę 10 tys. zł, zwycięża bank, który na ...

Choć prawdziwy numer infolinii, to dzwonią oszuści

Uwaga na oszustwo. Przestępcy podszywają się pod bank

Bankowcy nigdy nie proszą o podawanie im przez telefon danych uwierzytelniających do bankowości elektronicznej ...

Nowe pomysły oszustów podszywających się pod banki

SMS z prośbą o zrobienie przelewu, zalogowanie się czy kliknięcie w link? To niewątpliwie ...