Ranking lokat bankowych na 6 miesięcy. Maks to 3 proc.

iStock

Dziś na depozytach półrocznych zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku.

Oprocentowanie Nest Lokaty Witaj spadło z 4 proc. do 3 proc. w skali roku. Produkt oferowany przez Nest Bank dedykowany jest posiadaczom konta, którzy deklarują wpłaty na ROR w wysokości minimum 1 tys. zł – osoby fizyczne i 6 tys. zł – klienci biznesowi. Ci drudzy muszą dodatkowo wykonywać co miesiąc przelewy do ZUS i US. Na lokatę można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Giełdowe spółki, które nie dały się koronawirusowi

1,8 proc. w skali roku zyskać można w Santander Banku deponując środki na Lokacie Bonusowej oraz w Getin Banku, przelewając pieniądze na rachunek Lokaty na nowe środki. Saldo nowych środków obliczane jest jako nadwyżka ponad saldo środków złotowych klienta w Getin Noble Banku SA według stanu na koniec dnia 8 kwietnia 2020 r. Wpłaty ograniczone są od 500 zł do 200 tys. zł. W Santanderze od 1 tys. zł do 30 tys. zł.

O 0,5 pkt. proc. (do 1,7 proc. w skali roku) spadło oprocentowanie Lokaty Sprint w Toyota Banku. Bank zwiększył maksymalną kwotę pojedynczej lokaty z 18 tys. zł do 20 tys. zł, ale także zwiększył maksymalną ilość lokat możliwych do założenia przez klienta – z 10 do 20 lokat. Minimalna wpłata wynosi 3 tys. zł. Wymagane jest posiadanie konta.

Mniej zarobią również klienci Banku Ochrony Środowiska. Obniżce uległo oprocentowanie EKOlokaty Zyskownej. Dziś wynosi ono 1,65 proc. w skali roku (wcześniej 1,85 proc.). Do założenia lokaty mają prawo wyłącznie posiadacze rachunku i osoby regularnie korzystające z karty debetowej wydanej do konta. Najniższa możliwa kwota wpłaty na depozyt, to 1 tys. zł. Górny limit środków, to 200 tys. zł.

1,55 proc. w skali roku gwarantuje PlusBank na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk. Oferta dotyczy nowych środków w kwocie od 5 tys. zł do 200 tys. zł zdeponowanych przez klienta w banku, stanowiących nadwyżkę ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych, których posiadaczem jest klient na dzień 29 stycznia 2020 r.

Nowe środki zbiera również Credit Agricole. Ich saldo bank wylicza jako przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta na dzień 29 lutego 2020 r. Zarobić można 1,5 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty, to 1 tys. zł (maksymalna 100 tys. zł).

Warto sprawdzić: Jeśli padną antykwariaty, cenne książki trafią na śmietniki

Z 2,1 proc. do tylko 1,4 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki w Idea Banku. Bank definiuje nowe środki jako nadwyżkę ponad saldo wszystkich środków posiadanych przez klienta na rachunkach w Idea Banku, liczonych na koniec dwudziestego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpiło zasilenie Lokaty Na Nowe Środki Plus. Z oferty można skorzystać pod warunkiem posiadania konta. Zainwestować można od 500 zł zł do 1 mln zł.

Od 0,65 proc. do 1 proc. w skali roku zyskają oszczędzający wybierający ofertę od Banku Pocztowego (Lokata Midi – 0,65 proc. w skali roku), BNP Paribas (Lokata Promocyjna – 0,6 proc. w skali roku), Banku Millennium (Lokata Horyzont Zysku – 1 proc.) czy mBanku (Lokata na nowe środki – 1 proc.). Wpłaty zaczynają się już od 500 zł.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

BOŚ podwyższył oprocentowanie

Najlepsze lokaty półroczne (wkład 10 tys. zł) zapewniają średnio ok. 1,6 proc. w skali ...

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualny ranking najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 10 do 16 lutego 2020 roku. Raz ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 7-13 stycznia 2019 r.

Cyklicznie analizujemy rynek depozytów terminowych i prezentujemy listę trzech najlepszych lokat otwieranych na okres ...