Najlepsze lokaty na 6 miesięcy w maju 2020 r.

Adobe Stock

Ranking najwyżej oprocentowanych lokat bankowych na kwotę 10 tys. zł zakładanych na okres sześciu miesięcy zwycięża Nest Bank z Lokatą Witaj. Jej oprocentowanie sięga 3 proc. w skali roku, co daje zysk na poziomie 120 zł na koniec okresu deponowania.

Nest Lokata Witaj oferowana jest nowym klientom, którzy zakładają ROR i deklarują regularne wpłaty wynagrodzenia na konto. Wymóg to: minimum 1 tys. zł w przypadku osób fizycznych i 6 tys. zł, jeśli mowa o klientach biznesowych. Osoby prowadzące własny biznes zobowiązane są dodatkowo do wykonywania co miesiąc przelewów do ZUS i US. Na lokatę wpłacać można od 1 tys. zł do maksymalnie 10 tys. zł.

Lokata Bonusowa, to oferta z oprocentowaniem na poziomie 1,8 proc. w skali roku. Znaleźć ją można wśród produktów Santander Banku Polska. Zainwestować można od 1 tys. zł do 30 tys. zł. Do promocji przystąpić można do końca czerwca br.

Warto sprawdzić: Będziemy dopłacać do lokat? Depozyty bez odsetek już są

1,7 proc. w skali roku zyskać można na Lokacie Sprint w Toyota Banku. Minimalna wpłata wynosi 3 tys. zł. Maksymalna, to 20 tys. zł. Istnieje możliwość założenia 20 lokat przez jednego klienta. Wymagane jest posiadanie rachunku.

Na Lokacie Na Nowe Środki w Idea Banku zarobić można 1,4 proc. w skali roku. Wpłacić można od 500 zł do 1 mln zł. Nowe środki stanowią tu nadwyżkę ponad saldo wszystkich środków posiadanych przez klienta na rachunkach w Idea Banku, liczonych na koniec 20-stego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpiło zasilenie Lokaty Na Nowe Środki Plus. Wymagane jest posiadanie konta.

Znów mniej zarobią klienci Banku Ochrony Środowiska. Spadkowi uległo oprocentowanie EKOlokaty Zyskownej. Dziś wynosi ono nie 1,65 proc., a 1,3 proc. w skali roku. Tyle samo płaci swoim klientom PlusBank na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk. Zainwestować można od 1 tys. zł w BOŚ i 5 tys. zł w PlusBanku, do 200 tys. zł w obu bankach. Bank Ochrony Środowiska wymaga posiadania konta i regularnych operacji wykonywanych przy użyciu karty wydanej do rachunku. PlusBank natomiast oczekuje wpłat nowych środków, definiowanych jako nadwyżka ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych, których posiadaczem jest klient na dzień 29 stycznia 2020 r.

Warto sprawdzić: Zakupy zrób online, bo słono zapłacisz za kartę

Kolejne lokaty z zestawienia mają oprocentowanie poniżej 1 proc. w skali roku. Z 1,8 proc. do 0,8 proc. w skali roku spadła stawka oferowana przez Getin Bank na Lokacie na nowe środki. W Credit Agricole na Lokacie w Ofercie mobilnej oprocentowanie wynosi 0,7 proc. w skali roku. 0,65 proc. w skali roku na Lokacie Midi płaci Bank Pocztowy. 0,6 proc. zarobić można w T-Mobile Usługi Bankowe a 0,5 proc. w skali roku w mBanku, BNP Paribas i BGŻOptima.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sposoby na bezpieczne bankowanie

W przestrzeni online dokonuje się aktualnie większość transakcji finansowych, które kiedyś załatwialiśmy twarzą w ...

najlepsze lokaty półroczne listopad 2018

Najlepsze lokaty półroczne. Ranking [LIS 2018]

Nowe promocje na lokatach półrocznych. Pozycja lidera w zestawieniu dziesiątki najlepszych lokat z wkładem ...

Najlepsze lokaty półroczne [sierpień 2018]

Na lokatach półrocznych przeciętne zyski poniżej 2 proc. w skali roku. Oszczędzający, którzy chcieliby ...