Jak lokaty, to najlepiej na 3 miesiące. Ranking na wrzesień

iStock

Najwyższe zyski wygenerować można na lokatach zakładanych na okres kwartału. Żeby bank naliczył odpowiednio wysokie oprocentowanie stawia przed klientami określone zasady. Dla wielu jednak nie będą one niczym trudnym do spełnienia.

Na 2,9 proc. w skali roku mają szansę posiadacze konta w Idea Banku, którzy dysponują nowymi środkami. Lokata na Nowe Środki Plus przeznaczona jest na wpłaty kapitału w wysokości 500 zł do 1 mln zł. Nowe środki bank wylicza na koniec 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek lokaty i jest to nadwyżka salda ponad łączne saldo środków posiadanych przez klienta na rachunkach w Idea Banku wyznaczonych na ten dzień.

Warto sprawdzić: Kryzys winduje ceny złota i srebra. Końca zwyżek nie widać

Oprocentowanie w wysokości 2,5 proc. w skali roku oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Depozyt otworzyć mogą nowi klienci, którzy zakładają w Nest Banku ROR. Na lokatę wpłacić można od 1 tys. zł do maksymalnie 10 tys. zł.

Po 1 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy wybiorą e-Lokatę na Plusie. Tu warunkiem jest posiadanie rachunku bankowego i wpłata na depozyt oszczędności w kwocie nieprzekraczającej 20 tys. zł (minimalnie 1 tys. zł). Taką samą stawkę nowym klientom zakładającym konto oferuje mBank. W jego przypadku ograniczenia kwotowe są jednak nieco niższe – 500 zł do 10 tys. zł.

Wciąż jest szansa, by skorzystać z oferty Alior Banku, dzięki której na lokacie terminowej można otrzymać oprocentowanie podwyższone do 0,8 proc. w skali roku. Warunkiem jest wypełnienie w oddziale banku ankiety inwestycyjnej. Wpłata na depozyt zaczyna się od 1 tys. zł.

Lokata Mobilna w Banku Millennium zagwarantować może zysk na poziomie 0,5 proc. w skali roku. Depozyt można założyć wyłącznie za pomocą bankowości mobilnej, co równoznaczne jest z posiadaniem konta bankowego. Minimalna wpłata, to 500 zł. Maksymalnie zainwestować można do 10 tys. zł.

Na 0,4 proc. w skali roku liczyć mogą posiadacze nowych środków, którzy przeleją je na lokatę w Getin Banku. Bank wymaga podpisania zgód marketingowych i wpłaty na rachunek lokaty od 500 zł do 100 tys. zł.

W Toyota Banku na Lokacie Plus oprocentowanie sięga już tylko 0,35 proc. w skali roku. Oferta dedykowana jest do właścicieli kont. Lokatę otworzą mając do dyspozycji minimalnie 5 tys. zł.

Warto sprawdzić: Oszczędzanie dla opornych. Przegląd gotowych planów

0,3 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk w Plus Banku. Nowe środki bank definiuje jako środki pieniężne stanowiące nadwyżkę ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych klienta na dzień 1 lipca 2020 r. Minimalna wpłata, to 5 tys. zł, a maksymalnie zainwestować można 200 tys. zł.

Lokaty na 3 miesiące w kwocie do 10 tys. zł, które również trafiły do naszego rankingu, to: GoOnline od BNP Paribas i Lokata Online od Santander Consummer Banku. Ich oprocentowanie sięga odpowiednio 0,2 proc. i 0,1 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zostawiamy debet na ciężkie czasy

Choć od kilku tygodni trudniej o kredyt, to tylko w niektórych bankach spadło zainteresowanie ...

Banki starają się stale wprowadzać do oferty nowe propozycje dla klientów

Przybywa programów inwestycyjnych w bankach

W banku można nie tylko oszczędzać, ale też inwestować, wybierając produkty o różnym stopniu ...

Zalety BLIKA-a docenia coraz więcej klientów. Z wyliczeń Polskiego Standardu Płatności wynika, że BLIK stał się już masowym sposobem płatności

Jak i w których bankach zaoszczędzić z BLIK-iem

W niektórych bankach można mniej zapłacić zarówno przy płaceniu telefonem za zakupy, jak i ...