Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 21 do 27 września 2020 roku.

Publikacja: 23.09.2020 15:34

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych wynosi dziś aż 2,9 proc. w skali roku. Najwyższe zyski oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej płaci 1 proc. w skali roku. Po 0,3 proc. w skali roku mogą sięgnąć klienci Toyota Banku decydujący się na założenie Lokaty Plus.

Do 2,9 proc. w skali roku można również zarobić na lokatach 3 miesięcznych. Ofertą objęci są klienci z nowymi środkami, którzy zakładają depozyt w Idea Banku (Lokata na Nowe Środki Plus). 2,5 proc. w skali roku otrzymać można w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. Na 1 proc. w skali roku liczyć mogą nowi klienci mBanku i osoby wnioskujące o założenie e-Lokaty na Plusie w Banku Ochrony Środowiska.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W 6 miesięcy osiągnąć można zysk na poziomie 2,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie wypłaca Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota i Lokacie NR 1 w Idea Banku zarobić można 0,6 proc. w skali roku. Niewiele mniej, bo 0,5 proc. oferuje BOŚ.

Maksymalne oprocentowanie lokat rocznych sięga 0,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska i Lokacie Plus w Toyota Banku. 0,65 proc. w skali roku zarobić mogą klienci Nast Banku, którzy otwierają Nest Lokatę Lojalną. Na 0,4 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci Santander Consummer Banku otwierający Lokatę Online.

Najwyższe oprocentowanie oferowane na depozytach zakładanych na 2 lata, to 1 proc. w skali roku. Takie stawki obowiązują lojalnych klientów w Nest Banku. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku, a 0,75 proc. w skali roku gwarantuje BOŚ na EKOlokacie na Lata.

Warto sprawdzić: Kryzys winduje ceny złota i srebra. Końca zwyżek nie widać

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat bankowych dokonywał m.in.: Alior Bank, Getin Bank czy Idea Bank. Tylko ten ostatni podniósł oferowane stawki. Z rankingów zniknął T-Mobile Usługi Bankowe i BGŻOptima, które wstrzymały sprzedaż oferowanych przez siebie produktów.

Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?
Oszczędności
Jak oszczędzają Niemcy. Gdzie trzymają pieniądze