Ranking lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 mies. Luty 2021

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące
Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące
Bloomberg

Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 22 do 28 lutego 2021 roku.

Systematycznie analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie tworzymy zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Warto sprawdzić: Fundusze inwestycyjne, które zarobiły najwięcej w 2020

Najwyższa stawka oprocentowania oferowanego na lokacie jednomiesięcznej sięga 1 proc. w skali roku. Odsetki w tej wysokości wypracować można na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. 0,3 proc. w skali roku gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus, zaś na 0,1 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Santander Consummer Banku otwierający Lokatę Online Nowe Środki.

1,5 proc. w skali roku to maksimum jakie osiągnąć można na lokatach trzymiesięcznych. Taką stawkę oprocentowania oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na 1 proc. w skali roku liczyć mogą osoby zakładające konto w mBanku. 0,6 proc. w skali roku zarobią zaś klienci Alior Banku, którzy przejdą się do oddziału i wypełnią ankietę inwestycyjną.

Warto sprawdzić: Bohomazy dziwaka z Zakopanego gwałtownie drożeją

Maksymalnie 1,5 proc. w skali roku można również zyskać na lokatach półrocznych. Wystarczy wybrać sześciomiesięczną wersję Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,6 proc. w skali roku. Za nowe środki w Getin Banku dostać można natomiast 0,5 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty na 12 i 24 miesiące

W dwanaście miesięcy wypracować można maksymalnie do 0,8 proc. w skali roku. Tyle właśnie na Lokacie Plus oferuje Toyota Bank. 0,4 proc. w skali roku dostępne jest na Lokacie Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku, a 0,3 proc. w skali roku płaci Getin Bank na Lokacie terminowej.

0,8 proc. w skali roku to najwięcej ile zaoferować może bank na lokatach dwuletnich. Taką stawkę gwarantuje swoim klientom Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,5 proc. w skali roku płaci Getin Bank na Lokacie Rentierskiej i Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. 0,2 proc w skali roku można zyskać na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku.

Warto sprawdzić: Aktualne oprocentowanie lokat i kredytów w ROR – tabela

W minionym tygodniach zmian w tabelach oprocentowania lokat terminowych dokonywał m.in.: Bank Millennium, ING Bank Śląski, Getin Bank, Alior Bank czy Nest Bank. Większość instytucji redukuje oferty zmniejszając ilość okresów na jakie można założyć wybrane depozyty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące [wrzesień 2018]

Najlepsze lokaty bankowe na trzy miesiące tylko w pakiecie z kontem. Wśród depozytów kwartalnych ...

Zakupy zrób online, bo słono zapłacisz za kartę

Tylko w wyjątkowych sytuacjach banki mogą zrezygnować z pobrania wyższych opłat za kartę płatniczą ...

Bilon. Klient może dokonać wpłaty bilonu w dowolnej ilości i nominałach

Banki przyjmą bilon, ale czasem trzeba za to zapłacić

Żaden bank nie odmówi wpłaty czy zamiany kilogramów groszówek, ale niektóre naliczą za to ...