Sam Blik dostępny jest dla posiadaczy urządzeń z wgraną aplikacją mobilną: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Inteligo, Getin Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Orange Finanse lub Raiffeisen Polbank.

Czytaj także: BLIK podbił serca Polaków. Dlaczego?

Aby z niego korzystać, należy pobrać ze strony banku lub Google Play aplikację mobilną banku, w którym prowadzi się konto osobiste i zainstalować ją na smartfonie z oprogramowaniem Android, iOS lub Windows Phone. Do korzystania z tej aplikacji niezbędne jest połączenie z internetem (włączony transfer danych lub wi-fi).

Usługa deponowania pieniędzy poprzez ich wpłatę na konto we wpłatomatach dostępna jest na razie wyłącznie dla użytkowników systemu mobilnego banków: ING, PKO BP Millennium. Ten pierwszy pozwala wpłacać pieniądze w urządzeniach należących nie tylko jego sieci, ale także maszyn należących do Planet Cash. Już w czerwcu z usługi korzystać będą mogli również klienci Alior Banku.

Aby dokonać wpłaty we wpłatomacie, należy wybrać opcję wpłaty Blik i wprowadzić 6-cyfrowy kod Blik z aplikacji mobilnej na klawiaturze wpłatomatu. Następnie potwierdzić operację wpisując kod PIN w aplikacji mobilnej. Na koniec wystarczy włożyć banknoty do wpłatomatu i potwierdź ich ilość oraz wpłacaną kwotę.