Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy obowiązuje od 23 do 29 marca 2020 roku.

Publikacja: 24.03.2020 15:46

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

3 proc. w skali roku, to maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach zakładanych na jeden miesiąc. Gwarantem takiego zysku jest 30-sto dniowa Lokata Urodzinowa od Banku Millennium. Po 2 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci banku PKO BP. Na 1,6 proc. w skali roku mają zaś szansę klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR1.

Warto sprawdzić: Czy nasza gotówka jest odpowiednio odkażana?

Maksymalnie do 4 proc. w skali roku osiągnąć można na lokatach kwartalnych. Najwyższe zyski oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Po 3,8 proc. w skali roku otrzymają osoby decydujące się na otworzenie Lokaty Happy w Idea Banku. Niewiele mniej zarobią ci, którzy mając status nowego klienta, założą w mBanku konto, a następnie Lokatę 3,5%.

Podobnie jak na lokatach trzymiesięcznych, tak i na lokatach półrocznych zyskać można do 4 proc. w skali roku. Warunkiem jest założenie Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Tylko ona jedna na rynku daje obecnie tak wysokie oprocentowanie. W Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,2 proc. zaś w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki – 2,1 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie obowiązujące na lokatach rocznych sięga 2,25 proc. w skali roku. Oferuje je Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. W Idea Banku inwestując nowe środki w Lokatę Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,2 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach zakładanych na okres dwóch lat wynosi 2,6 proc. w skali roku. Można je mieć zakładając EKOLokatę na Lata w Banku Ochrony Środowiska. 2,3 proc. w skali roku zarobią klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku. Po 2,2 w skali roku sięgnąć zaś mogą oszczędzający wybierający Lokatę Na Nowe Środki od Idea Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym czasie zmian w tabelach oprocentowania depozytów dokonał m.in.: Alior Bank, Bank Millennium, Getin Bank, Idea Bank, PKO BP, Pekao SA czy Nest Bank. Wszystkie Banki oprócz Idea Banku wprowadziły cięcia oferowanych stawek. Objęte nimi zostały: Lokata na nowe środki w Alior Banku, eLok@ta od Pekao SA, Lokata na nowe środki od PKO BP, roczna i dwuletnia Lokata Horyzont Zysku od Banku Millennium, Nest Lokata Lojalna w Nest Banku i Lokata na nowe środki w Getin Banku.

Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Oszczędności
Jak oszczędzają Niemcy. Gdzie trzymają pieniądze