Na 2,9 proc. w skali roku mają szansę posiadacze konta w Idea Banku, którzy dysponują nowymi środkami. Lokata na Nowe Środki Plus przeznaczona jest na wpłaty kapitału w wysokości 500 zł do 1 mln zł. Nowe środki bank wylicza na koniec 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek lokaty i jest to nadwyżka salda ponad łączne saldo środków posiadanych przez klienta na rachunkach w Idea Banku wyznaczonych na ten dzień.

Warto sprawdzić: Kryzys winduje ceny złota i srebra. Końca zwyżek nie widać

Oprocentowanie w wysokości 2,5 proc. w skali roku oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Depozyt otworzyć mogą nowi klienci, którzy zakładają w Nest Banku ROR. Na lokatę wpłacić można od 1 tys. zł do maksymalnie 10 tys. zł.

Po 1 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy wybiorą e-Lokatę na Plusie. Tu warunkiem jest posiadanie rachunku bankowego i wpłata na depozyt oszczędności w kwocie nieprzekraczającej 20 tys. zł (minimalnie 1 tys. zł). Taką samą stawkę nowym klientom zakładającym konto oferuje mBank. W jego przypadku ograniczenia kwotowe są jednak nieco niższe – 500 zł do 10 tys. zł.

Wciąż jest szansa, by skorzystać z oferty Alior Banku, dzięki której na lokacie terminowej można otrzymać oprocentowanie podwyższone do 0,8 proc. w skali roku. Warunkiem jest wypełnienie w oddziale banku ankiety inwestycyjnej. Wpłata na depozyt zaczyna się od 1 tys. zł.

Lokata Mobilna w Banku Millennium zagwarantować może zysk na poziomie 0,5 proc. w skali roku. Depozyt można założyć wyłącznie za pomocą bankowości mobilnej, co równoznaczne jest z posiadaniem konta bankowego. Minimalna wpłata, to 500 zł. Maksymalnie zainwestować można do 10 tys. zł.

Na 0,4 proc. w skali roku liczyć mogą posiadacze nowych środków, którzy przeleją je na lokatę w Getin Banku. Bank wymaga podpisania zgód marketingowych i wpłaty na rachunek lokaty od 500 zł do 100 tys. zł.

W Toyota Banku na Lokacie Plus oprocentowanie sięga już tylko 0,35 proc. w skali roku. Oferta dedykowana jest do właścicieli kont. Lokatę otworzą mając do dyspozycji minimalnie 5 tys. zł.

Warto sprawdzić: Oszczędzanie dla opornych. Przegląd gotowych planów

0,3 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk w Plus Banku. Nowe środki bank definiuje jako środki pieniężne stanowiące nadwyżkę ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych klienta na dzień 1 lipca 2020 r. Minimalna wpłata, to 5 tys. zł, a maksymalnie zainwestować można 200 tys. zł.

Lokaty na 3 miesiące w kwocie do 10 tys. zł, które również trafiły do naszego rankingu, to: GoOnline od BNP Paribas i Lokata Online od Santander Consummer Banku. Ich oprocentowanie sięga odpowiednio 0,2 proc. i 0,1 proc. w skali roku.