Limit wypłaty z bankomatu w popularnych bankach

Ile można wypłacić z bankomatu? Pytamy Pekao, ING, PKO, Santander i Credit Agricole jaki mają górny limit wypłaty z bankomatu.

Publikacja: 28.01.2021 17:16

Limit wypłaty z bankomatu w popularnych bankach

Foto: Adobe Stock

Klient sam może zmienić maksymalną kwotę dzienną wypłat w bankomacie, ale nie może przekroczyć – wyznaczonej jako maksimum przez bank, zależnej od rodzaju rachunku jaki posiada.

Warto sprawdzić: „Idiotyczne” limity techniczne bankomatów i wpłatomatów

– Istnieją także techniczne ograniczenia w bankomatach. Urządzenia wypłacają zawsze 30 banknotów – zatem maksymalna kwota wypłacana to 6 tys. zł przy nominale 200 zł, a minimalna 300 zł przy nominale 10zł – wylicza Ewa Krawczyk, z biura prasowego Santander Bank Polska.

Pan Robert jest klientem Pekao SA. – To bank porażka, bo ma on duże ograniczenia przy wypłacaniu gotówki w placówkach banku, niski dzienny limit wypłat w bankomacie maks. 3 tys. zł – wylicza.

Nawet kontaktował się w tej sprawie z bankiem, gdzie usłyszał, że może zweryfikować te limity w bankowości internetowej lub na infolinii. – Limity można zmienić na stronie www.pekao24.pl – przypomniał mu bank.

Zespół Komunikacji Korporacyjnej Pekao SA poinformował nas, że „maksymalny dzienny limit wypłat gotówki w bankomacie jest ustawiany przez klienta poprzez bankowość elektroniczną”.

– Najczęściej domyślnie jest on ustawiany na 3 tysiące. Wysokość maksymalnego dostępnego limitu dziennego zależy od rodzaju rachunku posiadanego przez klienta – zapewnia Pekao SA.

Warto sprawdzić: Specjalne naklejki na karty płatnicze to zły pomysł

Jednak, mimo naszej prośby bank nie podał obowiązującego przedziału górnych limitów dla różnych kont.

Limit wypłaty z bankomatu w innych bankach

Maksymalny dzienny limit wypłaty gotówki w bankomacie wynosi 10 tys. zł. Klient nie ma możliwości podniesienia maksymalnego limitu. Obecnie nie ma planów na zmiany w tym zakresie – mówi Mirella Gmur-Dzieduszycka, z biura prasowego ING Banku Śląskiego.

Małgorzata Witkowska, z biura prasowego PKO BP podaje, że limit dla wypłat kodem BLIK dla klientów korzystających z aplikacji IKO to limit domyślny – 3 tys. zł. dziennie. – Można zwiększyć do maksymalnie 20 tys. zł. dziennie – dodaje Małgorzata Witkowska.

Warto sprawdzić: Opłaty za wpłaty. I to całkiem spore

Z kolei domyślny limit dzienny dla kart debetowych wynosi od 600 do 15 tys. zł. w zależności od rodzaju posiadanej karty. W przypadku najpopularniejszych kont limit domyślny to 5 tys. zł. dziennie. Maksymalny limit dzienny , który klient może sam ustawić w zależności od rodzaju karty, to kwoty od 5 tys. do 50 tys. zł. – Limity dzienne w prosty sposób można zmienić przez wszystkie dostępne kanały zdalne oraz w oddziale – zapewnia przedstawicielka PKO BP.

Najniższe limity dotyczą kart wydawanych dla dzieci i młodzieży, a najwyższe dla kont prestiżowych. W ostatnim czasie PKO Bank Polski nie zmienił limitów wypłat w bankomatach dla swoich klientów.

W Santander Bank Polska maksymalny limit wypłat gotówkowych jest określony w regulaminie kart płatniczych. – Ilościowo to 10 transakcji, a kwotowo – w zależności od rodzaju karty – mówi Ewa Krawczyk, z biura prasowego banku.

Dodaje, że dla większości kart wynosi on maksymalnie 15 tys. zł, choć standardowo od 2 tys. do 5 tys. zł, a dla kart visa select i visa private banking – maksymalnie 30 tys. zł ( standardowo 5-10 tys. zł) Limit klient można ustawić w bankowości internetowej.

Warto sprawdzić: Zwrócą prowizję, gdy bankomat zepsuty

Bartosz Spólnik, manager Zespołu Support Product Managerów w Credit Agricole mówi, że jego bank nie ogranicza klientom wypłat gotówki w bankomacie.

Wypłatę kartą mogą jednak ograniczyć limity transakcyjne – czyli np. limit dzienny, miesięczny. Klient może te limity samodzielnie zmieniać, jeśli np. chce wypłacić większą kwotę z rachunku, a potem wrócić do ustawionego limitu – zapewnia Bartosz Spólnik.

Podkreśla, że „ustawianie limitów na rachunkach wspiera bezpieczeństwo środków klientów. Zachęcamy klientów do korzystania z tej możliwości. Limity wspierają także klientów w gospodarowaniu pieniędzmi. Jeśli klient założy sobie np. dzienny limit transakcji i nie chce wydawać więcej – dodaje przedstawiciel Credit Agricole.

Klienci tego banku mogą także wypłacać gotówkę z bankomatów przy pomocy BLIK-a , limit wynosi  5 tys. zł.

Klient sam może zmienić maksymalną kwotę dzienną wypłat w bankomacie, ale nie może przekroczyć – wyznaczonej jako maksimum przez bank, zależnej od rodzaju rachunku jaki posiada.

Warto sprawdzić: „Idiotyczne” limity techniczne bankomatów i wpłatomatów

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Materiał Promocyjny
Jak zacząć oszczędzanie w złocie
Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?