– W przypadku kart wycofanych ze sprzedaży w chwili obecnej nie można zarządzać limitami w Pekao24. Planujemy wkrótce udostępnić taką możliwość – zapowiada Klaudia Klimkowska, z zespołu komunikacji korporacyjnej Pekao SA.

Warto sprawdzić: Limit wypłaty z bankomatu w popularnych bankach

Pani Ewelina jest klientką tego banku od wielu lat. Ma rachunek Eurokonto Plus. Ostatnio chciała zmienić limit karty płatniczej? – To przydatne rozwiązanie, jeżeli chce się ograniczyć wydatki lub szykuje się na większe zakupy – tłumaczy.

Czytelniczka próbowała to zrobić w internecie, ale okazało się to niemożliwe. – Zobaczyłam, że w bankowości mobilnej czy internetowej limit można zrobić tylko dla kart wydanych do konta „Przekorzystnego”, ale do „starych” kart wydanych do „Eurokont” już to nie działa – żali się pani Ewelina.

W banku usłyszała, że zmiany limitu samodzielnie można dokonać przy kartach Mastercard Debit FX oraz Visa Debit Gold, a w przypadku starszych kart, taka możliwość jest tylko w oddziale.

– Bank zapewnił mnie, że podejmuje działania, aby była możliwość zmiany limitu, także w przypadku starszych kart. Pekao SA zapewniał też, że postara się wprowadzić to rozwiązanie możliwie jak najszybciej – dodaje czytelniczka.

Jak nas poinformował Pekao SA klient posiadający kartę „Rewolucyjną” do konta może zarządzać limitami w aplikacji mobilnej PeoPay oraz bankowości internetowej Pekao24 w zakresie wypłaty gotówki z bankomatów oraz płatności kartą w internecie (sztukowo oraz kwotowo). – W najbliższym czasie udostępnimy możliwość ustawiania limitu do transakcji bezgotówkowych – podał bank.

Jednak klienci, którzy zakładali rachunek przed laty muszą jeszcze poczekać. – W przypadku kart wycofanych ze sprzedaży w chwili obecnej nie można zarządzać limitami w Pekao24. Planujemy wkrótce udostępnić taką możliwość – zapowiada Klaudia Klimkowska, z zespołu komunikacji korporacyjnej Pekao SA.

A jak w innych bankach?

Klienci samodzielnie mogą zmieniać limity? Jak mówi Piotr Wardziak, z biura prasowego PKO BO w przypadku wszystkich kart debetowych posiadacze rachunków mogą zmienić limity dzienne (są trzy odrębne limity dzienne: dla transakcji bezgotówkowych, gotówkowych i internetowych) w aplikacji IKO, w serwisie iPKO, na infolinii oraz oczywiście w oddziale.

Warto sprawdzić: Karta kredytowa. Banki, które utrudniają obniżenie limitu

Także ING Bank Śląski umożliwia klientom zmianę dziennych limitów transakcji dla wszystkich kart debetowych. – Klienci mogą samodzielnie zmieniać dzienne limity transakcji za pomocą bankowości internetowej Moje ING lub aplikacji Moje ING mobile – mówi Magda Ostrowska, z biura prasowego banku.

Również Przemysław Przybylski, rzecznik Credit Agricole zapewnia, że u nich nie ma z tym żadnego problemu. – Klient może zmieniać limity samodzielnie w e-banku, może również poprosić o to przez telefoniczną infolinię albo w dowolnej placówce. Nie ma żadnych ograniczeń częstotliwości takich zmian i dotyczy to wszystkich naszych kart debetowych – dodaje Przemysław Przybylski.

Podobnie w mBanku jak mówi Kinga Wojciechowska-Rulka, z biura prasowego wszystkie karty dają użytkownikom możliwość samodzielnego ustawienia limitu.

Tak samo w banku Millennium. – Nasi klienci mogą wygodnie zmieniać limity płatności w serwisie internetowym Millenet oraz aplikacji mobilnej. Taka możliwość dotyczy wszystkich kart debetowych wydawanych przez nas – mówi Szymon Kuchciak, kierujący Wydziałem kart płatniczych w Banku Millennium.

Jak mówi Dariusz Gorgoliński, odpowiedzialny za karty płatnicze w Santander Bank Polska także w tym banku do wszystkich kart debetowych klienci mogą zmieniać limity, zarówno w bankowości elektronicznej, jak i mobilnej.

– W tej funkcjonalności mają określoną kwotę maksymalną, do jakiej sami mogą ustawić limit.

Maksymalne kwoty są wysokie i najczęściej klienci nie mają potrzeby składania wizyt w oddziałach.

Sporadycznie zdarza się to klientom firmowym, z którymi oddział, czy ich doradca,  podpisuje aneks na wyższy limit – wyjaśnia Dariusz Gorgoliński.

Przypomina, że wysokości maksymalnych limitów określa regulamin kartowy i wynosi on: dzienny limit wypłat gotówkowych to standardowo 2 tys. zł, a maksymalnie 15 tys. zł, ilościowo – dziesięć transakcji. (dla Visa Select i Visa Private banking 30 tys. zł).

Warto sprawdzić: „Idiotyczne” limity techniczne bankomatów i wpłatomatów

Dla transakcji bezgotówkowych (z wyłączeniem transakcji na odległość), to 50 tys. zł ilościowo 15  (dla Visa Select i Visa Private banking 50 tys. zł).

A dla transakcji na bezgotówkowych na odległość –  standardowo 5 tys. maksymalnie 30 tys. , ilościowo -15  (dla Visa Select 30 tys. zł i Visa Private banking 50 tys. zł).