W nadmorskiej Karwi urządzenia Euronetu stanęły niemal przy każdym wejściu na plażę. – Już po raz jedenasty rozmieściliśmy w sezonie letnim bankomaty sezonowe. Można z nich korzystać od połowy czerwca do połowy września – mówi Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży w Euronet Polska. – Ustawiliśmy około 80 urządzeń w najpopularniejszych lokalizacjach wypoczynkowych. To dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

Bankomaty tej sieci stanęły we wszystkich miejscach, w których były w poprzednich latach, a także m.in: w miejscowościach: Charzykowy, Chłopy, Dębki, Gąsawa, Gąski, Jantar, Karwia, Kąty Rybackie, Koronowo, Kuźnica, Łukęcin, Pogorzelica, Szymbark, Trzęsacz, Białogóra. Firma zadbała, by więcej maszyn niż poprzednio pojawiło się na południu kraju. Co ciekawe, turyści odpoczywający w polskich górach pobierają jednorazowo większe kwoty niż ci, którzy wybrali kurorty nadmorskie, Warmię i Mazury. Inny duży operator bankomatów w Polsce, Planet Cash, ustawił tylko kilkanaście sezonowych urządzeń. – To nie jest nasz priorytet – tłumaczy Żaneta Najda odpowiedzialna za kontakty z mediami. Grzegorz Culepa z biura prasowego PKO BP informuje, że bank ten od 2007 r. w okresie letnim rozbudowuje sieć w miejscowościach turystycznych, udostępniając dodatkowe bankomaty mobilne. W tym roku zainstalował 16 urządzeń, głównie nad morzem. Zainstalowano je m.in. w Juracie, Jastrzębiej Górze, Karwi, Władysławowie, Łebie, Kuźnicy, Krynicy Morskiej, Dźwinowie, Rewalu, Międzyzdrojach, Świnoujściu. Będą funkcjonowały co najmniej do końca września.

Bank Pekao udostępnia mobilne bankomaty podczas dużych imprez, których jest sponsorem. – Postawiliśmy takie urządzenia na przystanku Woodstock, który odbył się na przełomie lipca i sierpnia. W tym roku zwiększyliśmy liczbę urządzeń do czterech – mówi Katarzyna Münnich, z biura prasowego banku. – Jeśli jest taka potrzeba, bankomaty w miejscowościach turystycznych są ładowane częściej niż standardowo. Dbamy, aby nie zabrakło gotówki zwłaszcza podczas weekendów.