Aktualizacja: 20.03.2025 15:08 Publikacja: 27.03.2019 16:54
Foto: Adobe Stock
Ubezpieczyciele raczej nie chwalą się wysokimi wypłatami dla rodzin osób, które zginęły w wypadkach za granicą, ani dla tych, którym przytrafiły się dramatyczne w skutkach choroby tropikalne. A tym bardziej nie informują o odmowach wypłaty odszkodowania. Ale to nie znaczy, że takie zdarzenia nie mają miejsca.
Sezon na wyjazdy egzotyczne trwa przez cały rok, a takie kraje jak Tajlandia, Jordania czy Indie są coraz bardziej dostępne finansowo dla Polaków. Wybierając się poza Europę, w miejsca o innym klimacie, kuchni i w innej strefie czasowej, jesteśmy bardziej narażeni na ryzyko wielu chorób.
Urokliwy pensjonat z widokiem na góry, mocno przeceniona oferta last minute na tygodniowy pobyt pod palmami, tani apartament blisko centrum zabytkowego miasta – uwaga: tak mogą wabić oszuści. Wysyp takich ofert ma miejsce przed zimowymi feriami.
We wrześniu słońca i ciepłej wody w morzu wcale nie trzeba szukać w Afryce czy na Karaibach. Są w Europie kraje, które nawet poza szczytem sezonu zapewniają sprzyjające warunki do plażowania i morskich kąpieli.
Podczas swojego ostatniego urlopu poza krajem 40 proc. osób płaciło wyłącznie fizycznym pieniądzem. Na bezgotówkowe transakcje zdecydowało się 14 proc. respondentów, a z obu metod korzystało 46 proc. osób.
Cięcia cen biletów kolejowych ogłosił wiceprezes państwowego przewoźnika. Bilety na kilkudziesięciu relacjach mają potanień nawet o 68 proc.
Urlop w Chorwacji nie jest tani - bardziej z powodu inflacji niż wprowadzenia w tym roku euro. Cenowo bardziej opłaca się wypocząć w sąsiedniej Czarnogórze lub Albanii.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Każdego roku na lotniskach ginie około 40 milionów bagaży, do tego dochodzą liczne kradzieże w kurortach turystycznych i metropoliach. Ubezpieczenie gwarantuje ochronę przed stratą.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Do 2032 roku na wyspie Koh Samui w Tajlandii ma powstać nowy terminal dla statków wycieczkowych. Rząd liczy na rozwój turystyki i więcej gości z zagranicy.
Największe polskie biuro podróży, Itaka, mające swoją siedzibę w Opolu, zostało sponsorem tytularnym obiektu klubu sportowego Odra Opole. W ramach współpracy zyskało pakiet świadczeń promujących jej markę.
Niemieccy agenci pobierają opłatę za co szóstą czynność na rzecz klienta. Czasem chodzi o wynagrodzenie za konsultację, czasem za dodatkową usługę – pokazują wyniki badania.
Wielkie Muzeum Egipskie otworzy się oficjalnie 3 lipca. Ten dzień wskazał prezydent kraju Abdel Fattah al-Sisi. Przygotowaniem wydarzenia zajmie się komitet, w skład którego weszli ministrowie i gubernatorzy regionów.
Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozważa wprowadzenie zakazu lub ograniczenia wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywateli państw, które znajdą się na tak zwanych listach „żółtej" i „pomarańczowej”.
Dzięki feriom obiekty wypoczynkowe miały w lutym więcej gości niż miesiąc wcześniej. Ich wyniki były też lepsze niż rok temu. Hotele biznesowe również zanotowały wzrost - pokazują dane z najnowszego badania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.
Turyści wypoczywający w Katalonii zapłacą większy podatek od swojego pobytu - zdecydował kataloński rząd. Według polityków dodatkowe wpływy pomogą rozwiązać problem braku mieszkań.
Ministerstwo Sportu i Turystyki ma rozległe plany na ten rok. W tym roku chciałoby zainspirować powstanie 13 strategii dla różnych rodzajów polskiej turystyki. Do tego zachęcić 16 województw do pracy nad strategiami regionalnymi, żeby na końcu stworzyć jeden dokument dla całego kraju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas