Aktualizacja: 22.11.2024 11:56 Publikacja: 21.09.2019 20:54
Foto: Shutterstock
O tym, że każdy pasażer może się starać o odszkodowanie za opóźniony lot od linii lotniczych, jeśli jego lot został odwołany lub opóźniony, wie coraz więcej podróżujących. Nie wszyscy jednak o odszkodowania takie się ubiegają. Jednym szkoda czasu, inni nie wierzą w skuteczność walki z przewoźnikami, a jeszcze inni obawiają się ponoszenia dodatkowych kosztów. A jest o co walczyć. Regulacje unijne są jasno sprecyzowane.
Urokliwy pensjonat z widokiem na góry, mocno przeceniona oferta last minute na tygodniowy pobyt pod palmami, tani apartament blisko centrum zabytkowego miasta – uwaga: tak mogą wabić oszuści. Wysyp takich ofert ma miejsce przed zimowymi feriami.
We wrześniu słońca i ciepłej wody w morzu wcale nie trzeba szukać w Afryce czy na Karaibach. Są w Europie kraje, które nawet poza szczytem sezonu zapewniają sprzyjające warunki do plażowania i morskich kąpieli.
Podczas swojego ostatniego urlopu poza krajem 40 proc. osób płaciło wyłącznie fizycznym pieniądzem. Na bezgotówkowe transakcje zdecydowało się 14 proc. respondentów, a z obu metod korzystało 46 proc. osób.
Cięcia cen biletów kolejowych ogłosił wiceprezes państwowego przewoźnika. Bilety na kilkudziesięciu relacjach mają potanień nawet o 68 proc.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Urlop w Chorwacji nie jest tani - bardziej z powodu inflacji niż wprowadzenia w tym roku euro. Cenowo bardziej opłaca się wypocząć w sąsiedniej Czarnogórze lub Albanii.
Już jutro Pałac Kultury i Nauki zamieni się w globalne centrum turystyki, goszcząc ponad 180 wystawców z 29 krajów. Odkryj wyjątkowe oferty, poznaj innowacyjne rozwiązania, zainspiruj się fascynującymi opowieściami podróżników i nawiąż cenne kontakty biznesowe. Dołącz do tego niezwykłego wydarzenia, które kształtuje przyszłość podróżowania!
Pod hasłem „W 3 dni dookoła świata” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie trwa druga edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw 2024. Podczas tego najważniejszego wydarzenia w branży turystycznej na dwóch piętrach wystawia się prawie 200 wystawców z 29 krajów.
Większość turystów z Polski wypoczywa w czarnomorskich kurortach Bułgarii, jednak ci indywidualni, podróżujący samochodem coraz śmielej podróżują w głąb kraju, odkrywając jego mniej znane oblicze.
- Idą dobre czasy dla turystyki polskiej i europejskiej - mówił podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw wiceminister sportu i turystyki Piotr Borys. - W pierwszych trzech kwartałach tego roku przyjechało do Polski pięć i pół procent więcej turystów niż w tym samym czasie 2019 roku, a turystyka wyjazdowa rośnie o 25 procent.
Na krakowskim lotnisku zainaugurowano nowe połączenie linii Pegasus Airlines - do tureckiego miasta Izmir.
Bałtowski Kompleks Turystyczny, zwany popularnie Juraparkiem, od nazwy największej atrakcji, został tegorocznym laureatem Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrody rozdano podczas środowej gali.
91,5 miliona pasażerów z zagranicy przyleciało w pierwszych dziesięciu miesiącach do Hiszpanii. To o 11,3 procent więcej niż przed rokiem. Największy wzrost zanotowała Andaluzja, choć nadal liderem pod względem liczby podróżnych jest Madryt.
Nie kończą się niejasności wokół planów Ministerstwa Sportu i Turystyki wprowadzenia opłaty turystycznej. Minister Sławomir Nitras raz rozwija wizję, jak opłata ma działać, innym razem odcina się od niej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas