Specjalna oferta ubezpieczycieli na koronawirusa

Niektórzy ubezpieczyciele w czasie epidemii wyszli ze specjalną ofertą związaną z obecną trudną sytuacją.

Publikacja: 18.06.2020 15:14

Specjalna oferta ubezpieczycieli na koronawirusa

Foto: Adobe Stock

Na rynku nie ma wielu ofert ubezpieczeniowych, które by bezpośrednio odnosiły się do obecnej epidemii. Ubezpieczyciele przeszli na pracę zdalną i przewidują wiele ułatwień dla klientów, ale zagrożenie koronawirusem na propozycje dla klientów wpłynęły nieznacznie.

Warto sprawdzić: Nie liczmy na tańszą polisę OC w czasie pandemii

Ochrona dla pracowników

Generali ma ofertę skierowaną do pracodawców, mianowicie daje możliwość ubezpieczenia całej załogi na wypadek zarażenia się wirusem SARS-CoV-2. Jest to odrębne ubezpieczenie grupowe oferowane przedsiębiorcom zatrudniającym minimum 10 osób. Klient sam decyduje, który z trzech pakietów chce sponsorować swoim pracownikom w ramach składki w wysokości 49,90 zł, 69,90 zł lub 89,90 zł za jedną osobę za rok. Pakiety te różnią się między sobą wysokościami sum ubezpieczenia. W zależności od wybranego pakietu, w sytuacji kiedy pracownik będzie miał zdiagnozowaną chorobę Covid-19, może liczyć na wypłatę świadczenia. Za pobyt w szpitalu są to kwoty w wysokości 100 zł, 200 zł lub 300 zł za każdy dzień, jeśli pobyt wynosił minimum siedem dni. Generali wypłaci świadczenie za maksymalnie 14 dni hospitalizacji. Gdy pacjent trafi na OIOM, otrzyma dodatkowe, jednorazowe świadczenie w wysokości 2 000 zł, 4 000 zł lub 6 000 zł. Generali zapewni także praktyczne usługi assistance po hospitalizacji, takie jak pomoc domowa, opieka nad dzieckiem, osobą starszą, zwierzętami jak również transport medyczny i konsultacje lekarza pierwszego kontaktu.

Pracodawcy mogą zawrzeć umowę ubezpieczenia zdalnie. Oferta cieszy sie dużym zainteresowaniem, w ciągu pierwszego tygodnia jej obowiązywania pracodawcy wykupili polisy, którymi objęli ponad 20 tys. osób.

Medyk ubezpieczy się za darmo

Pracownicy ochrony zdrowia mogli bezpłatnie ubezpieczyć się na życie w czasie intensywnej walki z epidemią koronawirusa. Aviva przygotowała specjalne ubezpieczenie i pokrywa składkę, aby wyrazić solidarność z tymi, którzy z poświęceniem leczą i troszczą się o chorych. Przystąpić do ubezpieczenia można było do 3 maja. Ubezpieczenie obowiązuje do 20 lipca.

Warto sprawdzić: Carsharing i pandemia. Czas zrezygnować z własnego auta?

Grupa zawodów, która może przystąpić do ubezpieczenia, jest szeroka i obejmuje nie tylko lekarzy, ale też pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, analityków medycznych, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, psychologów, elektroradiologów, techników elektroradiologów i salowe.

Aviva wypłaci świadczenie w kwocie 100 tys. zł osobie uposażonej, gdyby doszło do najgorszego i w okresie trwania polisy ubezpieczony zmarł w wyniku choroby Covid-19 wywołanej zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Pomoc prawna dla klientów PZU

PZU uruchomił bezpłatną pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki niej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą dowiedzą się, jak ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS i uzyskać tzw. świadczenie postojowe, a pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy.

Bezpłatna pomoc prawna, którą PZU oferuje swoim klientom, dotyczy również umów najmu i dzierżawy oraz umów związanych ze świadczeniem usług turystycznych.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, powinny wypełnić formularz na stronie internetowej pzu.pl/pomocprawna i zamówić w ten sposób kontakt z radcą prawnym PZU.

Warto sprawdzić: Co uziemione wirusem linie lotnicze oferują swoim klientom

O ile specjalnych produktów nie ma na rynku dużo, to inni ubezpieczyciele też w różny sposób dostosowują sie do obecnych warunków, oferując np. zawieszenie składek czy rozłożenie ich na raty, stosują ułatwienia przy likwidacji szkód czy upraszczają zawieranie umów.

Polisy i ubezpieczenia
Banki nie mogą rozwinąć skrzydeł w sprzedaży ubezpieczeń, ale jest lepiej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polisy i ubezpieczenia
Przestępczość ubezpieczeniowa kwitnie w gorszych czasach
Polisy i ubezpieczenia
Odpowiedzialność za nieumyślne szkody lepiej przerzucić na ubezpieczyciela
Polisy i ubezpieczenia
Inflacja niejedno ma imię. Te ubezpieczenie zdrożeją
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polisy i ubezpieczenia
Link4 zwiera szyki z kolejnym bankiem