Aktualizacja: 26.01.2025 00:55 Publikacja: 21.07.2016 13:21
Foto: Bloomberg
Jakie polisy turystyczne najczęściej kupują Polacy? Z analizy Gothaer TU S.A. wynika, że 80 proc. z nich dotyczy wyjazdów zagranicznych, a tylko 20 proc. krajowych. Aż 90 proc. osób ubezpiecza wyjazd rekreacyjny, 7 proc. będzie uprawiać sporty wodne, a tylko 3 proc. sporty wysokiego ryzyka. Dominują polisy kupowane na dość krótki okres czasu: 42 proc. stanowią ubezpieczenia wyjazdów ośmiodniowych, a 25 proc. wojaże od 9 do 14 dni. O czym powinni pamiętać przyszli wczasowicze?
Z danych travelplanet.pl wynika, że coraz więcej Polaków wybiera podróże egzotyczne. W sezonie 2016 bezkonkurencyjne będą wyjazdy na Dominikanę i Kubę. Według opinii specjalistów Dominikana zastąpi Tajlandię, turyści wybiorą również Chiny i Kenię. Co ciekawe, średni koszt „egzotycznego” wyjazdu jest w tym roku niższy o około 1300 zł niż w 2015. Niezależnie od kosztów wyprawy warto zainwestować w odpowiednią polisę turystyczną. O czym należy pamiętać?
We wtorek padła strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie działa też Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE).
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Ze sprzedaży ubezpieczeń banki zebrały w pierwszej połowie tego roku o 9 proc. więcej składki niż przed rokiem. Było to jednak wyraźnie mniej niż dwa lata temu.
Liczba wykrytych w Polsce przestępstw ubezpieczeniowych sięgnęła w minionym roku niemal 32 tys. i była aż o 25 proc. wyższa niż rok wcześniej.
Nie zdajemy sobie czasem sprawy, jak łatwo jest wyrządzić komuś niechcący szkodę, a naprawianie jej z własnej kieszeni może być bolesne. W takich sytuacjach przyda się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Rosnące koszty likwidacji szkód, wzrost odszkodowań oraz rekomendacje KNF spowodują podwyżki cen polis.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Sądy administracyjne odmawiają zajmowania się skargami obywateli na wezwania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego do uiszczenia opłaty za brak ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Twierdzą, że UFG nie jest organem administracji publicznej.
Przedsiębiorcy na skali i liniowym PIT mogą zdecydować, czy przy obliczaniu rocznej składki zdrowotnej uwzględniać przychody i koszty ze sprzedaży środków trwałych, czy też nie. Wybraną metodę trzeba zastosować do rozliczenia wszystkich transakcji.
Polscy przedsiębiorcy najbardziej obawiają się podwyżek podnoszących koszty operacyjne prowadzonej działalności, a także zdarzeń, które mogą trwale wpłynąć na możliwość prowadzenia przez nich działalności.
Sąd Najwyższy chce otrzymać stanowisko prokuratora generalnego w sprawie zagadnienia dotyczącego m.in. tego, na jakie odszkodowanie może liczyć osoba, która przywróciła auto do stanu sprzed szkody. Czy odszkodowanie powinno obejmować rzeczywiste koszty naprawy, czy hipotetyczne.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU powołało we wtorek Andrzeja Klesyka do rady nadzorczej największego polskiego ubezpieczyciela. Zajmie tam miejsce odwołanego wcześniej Wojciecha Olejniczaka.
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport na temat największych obaw polskich przedsiębiorców. Na szczycie listy są podwyżki kosztów operacyjnych, cen paliw i energii oraz konsekwencje utraty płynności finansowej.
Ważna, szczególnie dla ciężko poszkodowanych w wypadkach drogowych, jest wysokość sumy gwarancyjnej dla obowiązkowego OC komunikacyjnego. Suma ta określona w przepisach w chwili orzekania nie może stanowić jedynego kryterium jej waloryzacji.
Po kilku latach spadków cen komunikacyjnego OC w 2024 r. za polisy te trzeba było płacić średnio o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. Prognozy mówią o dalszych wzrostach. Jeszcze długo potrwa, zanim ten segment rynku ubezpieczeń odrobi straty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas