W sierpniu inflacja w Polsce wyniosła 5,4 proc, to 0,4 pkt. proc. więcej niż w lipcu, czy przy tak galopującej inflacji i niemal zerowych stopach procentowych da się oszczędzić?
- Zarabianie na własnych oszczędnościach jest utrudnione ze względu na obecną sytuację ekonomiczno-gospodarczą w naszym kraju. Według danych NBP, obecne średnie rynkowe oprocentowanie depozytów w Polsce oscyluje wokół 0,14 proc. W efekcie, przeciętny zysk z ulokowanych 10 tys. zł – po potrąceniu podatku Belki – to 11,34 zł. Mimo niskich stóp procentowych połączonych z wysoką inflacją, 39 proc. osób nadal trzyma swoje oszczędności na koncie bieżącym, pomimo tego, że pieniądze tracą na swojej wartości. Zaskakujące jest również to, że aż jedna czwarta gromadzi gotówkę w domu, tracąc na jej wartości. Otwierając Aion Bank w Polsce, chcieliśmy iść w kontrze do rynku i dać dostęp do realnie wartościowych usług finansowych, w tym do wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych - bez limitów i obostrzeń oraz do możliwości inwestycji w globalne rynki. Dzięki tak skonstruowanej ofercie udało nam się zdobyć zaufanie do Polaków, którzy zaledwie po pierwszym miesiącu przekazali w depozytach 500 mln PLN, a zainteresowanie inwestycjami jest bardzo wysokie.
Wasza oferta kont oszczędnościowych jest jedną z najwyższych na rynku. Dodatkowo Aion Bank oferuje platformę inwestycyjną. Czy każdy Pana zadnie może inwestować za pomocą platformy Aion Globalne Inwestycje. Nawet jeśli nigdy tego nie robił?
- Patrząc przez pryzmat dotychczasowej oferty rynkowej, inwestycje w globalne spółki wymagały szerokiej wiedzy rynkowej oraz dużego kapitału na wejście. Nie chcieliśmy powtarzać tego modelu dlatego przygotowaliśmy platformę Aion Globalne Inwestycje, która jest łatwym i intuicyjnym produktem, dostępny z poziomu aplikacji mobilnej banku, z możliwością wejścia już od 20 euro. Dzięki wstępnej ankiecie inwestycyjnej klient sam określa poziom ryzyka, który chce podjąć na podstawie aktualnej wiedzy inwestycyjnej, którą posiada.
Na stronie banku piszą Państwo, iż za pomocą kwestionariusza przenalizują nasz apetyty na ryzyko co to dokładnie oznacza …