Aviva w rękach Allianz. Co to oznacza dla klientów

Aviva zmienia właściciela. Nabywcą jest Allianz.
Aviva zmienia właściciela. Nabywcą jest Allianz.
Bloomberg

Brytyjska grupa ubezpieczeniowa zdecydowała się sprzedać polski oddział. Nabywcą jest Allianz. Co to oznacza dla klientów Aviva?

Aviva Polska będzie mieć nowego właściciela. Allianz ogłosił dziś zawarcie umowy nabycia polskich operacji ubezpieczeń życiowych i majątkowych, a także działalności w zakresie funduszy emerytalnych i zarządzania aktywami od brytyjskiej grupy i nabycia po 51 procent udziałów w spółkach oferujących życiowe i majątkowe produkty bancasurrance będących wspólnymi przedsięwzięciami Aviva i Santander. Wartość zakupu to 2,5 mld euro jednak uwzględniając wypłatę dywidendy w wysokości 0,2 mld euro całkowita wartość transakcji to 2,7 mld euro.

Warto sprawdzić: Co się zmieniło klientom Idea Banku w Pekao. Część marudzi

Etapowe przejęcie Avivy przez Allianz

Jak zapewnia Aviva Polska zmiana właściciela to proces, który będzie przebiegał w sposób ewolucyjny. Pierwszy etap potrwa do uzyskania przez Allianz wymaganych zgód regulacyjnych, po czym Allianz zostanie formalnie właścicielem spółek Avivy w Polsce. W drugim etapie nowy właściciel, w dialogu z zespołem Avivy w Polsce, będzie kształtował wspólną przyszłość na polskim rynku. Do finalizacji transakcji i dalszych wspólnych ustaleń spółki Avivy w Polsce będą działały jak dotychczas, pod swoimi markami.

Zatem informacja na razie nie oznacza zmian dla klientów Avivy w Polsce. Nie muszą oni podejmować żadnych działań. Polskie przepisy chronią prawa i interesy klientów instytucji finansowych w sytuacji zmiany właściciela. Bez zmian pozostają relacje z agentami ubezpieczeniowymi i menedżerami sprzedaży Avivy – oraz zasady ich współpracy z klientami. Nie zmienia się też współpraca Avivy z bankami, brokerami, multiagencjami i innymi partnerami biznesowymi.

– Otwieramy nowy rozdział w blisko 30-letniej historii Avivy w Polsce. Nasz nowoczesny model biznesowy i efektywna praca całego zespołu Avivy zostały bardzo wysoko ocenione. Rozpoczynamy kolejny etap rozwoju, szanując dotychczasowy dorobek naszej firmy. Pozyskanie tak silnego i wiarygodnego właściciela umacnia naszą pozycję i atrakcyjność dla klientów. Wspólnie będziemy bardzo mocnym i konkurencyjnym uczestnikiem polskiego rynku ubezpieczeniowego i finansowego – podkreśla Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w Polsce.

Warto sprawdzić: Ubezpieczenie domu i mieszkania. Ranking „Rz” 2021

Jak dodaje transakcja wycenia całość aktywów Avivy w Polsce na 2,7 miliarda euro, czyli 12,5 miliarda zł. Jest to więc największa taka transakcja na polskim rynku ubezpieczeniowym, co potwierdza wysoką ocenę naszych osiągnięć w ciągu minionych lat.

Kontynuujemy normalną działalność, wszystkie umowy obowiązują zgodnie z ich warunkami. Sprawnie wypłacamy świadczenia i odszkodowania, bez zmian prowadzimy sprzedaż przez wszystkie kanały dystrybucji, wywiązujemy się ze wszystkich podjętych zobowiązań. Będziemy wyczerpująco informować naszych klientów i partnerów o kolejnych krokach w procesie zmiany właściciela. W ten sposób zapewnimy ich, że dalsza współpraca ze wzmocnioną firmą jest dla nich bardzo korzystna – podkreśla Uszpolewicz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Panele, konstrukcja, oprzyrządowanie – jeśli decydujemy się na zieloną energię, to chcemy zaoszczędzić, a nie ponosić wydatki związane z uszkodzeniami sprzętu . Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych

Ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych nie jest drogie

Fotowoltaika rozwija się dynamicznie, ale instalacje mogą zostać zniszczone w razie szaleństw pogodowych, np. ...

ceny OC 2018

Ceny OC mogą jeszcze spadać

Wojna cenowa jest dla ubezpieczycieli niebezpieczna, więc starają się jej uniknąć, konkurując ze sobą ...

Nie wiesz, ile dokładnie warte jest twoje auto? Nie jesteś w tym odosobniony, ale lepiej dla ciebie, żebyś przed zakupem ubezpieczenia to sprawdził. Może się bowiem okazać, że agent wpisze we wniosku 50 tys. zł i od tej kwoty zapłacisz składkę, a gdy dojdzie do szkody, to dowiesz się, że samochód przed wypadkiem wart był 40 tys. zł, co znacząco wpłynie na wysokość odszkodowania

Jak prawidłowo wycenić samochód kupując autocasco

Kupując polisę autocasco, warto dopilnować prawidłowego oszacowania wartości naszego auta. Coraz mniej problemów z ...