Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.07.2025 10:49 Publikacja: 03.09.2022 14:34
Ceny energii w całej Europie wciąż rosną. W ciągu ostatniego roku, europejska referencyjna cena gazu wzrosła o 550 proc. Według szacunków ekspertów, nieprędko osiągną poziom zbliżony do czasów sprzed rosyjskiej agresji na Ukrainę.
Foto: Adobe Stock
W związku z niezbyt optymistycznymi prognozami dotyczącymi kosztów energii elektrycznej, kraje europejskie starają się w miarę możliwości ją oszczędzać.
Mimo że istnieją badania wskazujące, że słabe oświetlenie w sklepach skłania konsumentów ku zakupom dla przyjemności, przygaszone od tygodni światła w galeriach handlowych nie stanowią części strategii marketingowej, a próbę ograniczenia rosnących kosztów. W wyniku coraz wyższych cen prądu,obiekty handlowe i usługowe decydują się na włączanie jedynie części świateł, rezygnując też z podświetlanych szyldów. Niektóre sklepy planują również krótsze godziny otwarcia w sezonie zimowym oraz redukcję ogrzewania.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rada Polityki Pieniężnej ścięła koszty pożyczania o 0,5 pkt proc. Dla posiadaczy kredytów mieszkaniowych oznacza...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Według ekspertów w 2025 roku wzrośnie zadłużenie Polaków. Przybywa bowiem osób, którym brakuje pieniędzy nawet n...
Mimo wysokich kosztów energii ceny materiałów budowlanych są wciąż na dość stabilnym poziomie. W skali kraju kos...
Choć Polacy nie mają problemu z rozmawianiem o finansach, to są one często źródłem konfliktów w związkach. Więce...
W Europejskim Barometrze Ubóstwa i Niepewności Polska nie wypadła bardzo źle. Najgorzej jest w Grecji i Mołdawii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas