Aktualizacja: 15.03.2025 05:49 Publikacja: 12.02.2022 16:38
Foto: Shutterstock
W NFT inwestują kolekcjonerzy w największych domach aukcyjnych, takich jak Christie's i Sothebys. Pierwsze cyfrowe dzieło sztuki w Polsce sprzedał portal Artinfo, później krakowski Dom Aukcyjny i Desa Unicum. Rynkiem zainteresowała się Giełda Papierów Wartościowych. NFT to jednak nie tylko rynek, na którym można inwestować w dzieło sztuki, albo jego część, podobnie jak w akcje, ale również pomysł na tworzenie snobistycznych klubów, w czym mają pomóc celebryci.
Zabytkowych książek nie trzeba czytać. Wystarczy je mieć. Na półce w służbowym gabinecie budują wysoki prestiż właściciela. Są radykalnie tańsze niż obrazy.
W Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu 21 lutego otwarto wielką wystawę dzieł sztuki z kolekcji Katarzyny Szafrańskiej i Wojciecha Szafrańskiego z Poznania. Oglądamy ok. 260 dzieł 130 artystów. Kolekcjonerzy będą oprowadzali po wystawie.
W internecie jest coraz więcej webinarów i podcastów o rynku sztuki. Przekazywana jest tam powierzchowna wiedza, pomijane są zagrożenia. Opłaca się znać rzetelną literaturę naukową, dzięki niej bezpieczniej dokonamy zakupów.
Rynek książki uległ rozproszeniu. Przez to nie wiemy o wielu aukcjach. Nie możemy dobrze zainwestować pieniędzy.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Hossa panuje na rynku historycznych numizmatów. 28 stycznia rozpocznie się siedmiodniowa aukcja Gabinetu Numizmatycznego Damian Marciniak. Licytowanych będzie blisko 4,7 tys. obiektów. To dobra zapowiedź roku.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Sztuka naiwna może być dobrym tematem dla kolekcjonerów. Zarówno tych, którzy łączą ją ze sztuką współczesną, jak i tych sytuujących ją w nurcie sztuki ludowej.
Nawet jeżeli śnieg w Tatrach nie dopisuje, górale mogą wkrótce odkryć nową żyłę złota: lokalną sztukę, która przeszło sto lat temu obrosła legendą, a miesiąc temu – biła rekordy na aukcji w DESA Unicum.
Polskie prawo nie zabrania spółkom nabywania kryptowalut. Jednak przed podjęciem decyzji o takiej inwestycji należy poznać regulacje, które określają odpowiedzialność członków zarządu.
Wygląda na to, że proces deregulacji polskiej gospodarki wreszcie ruszył. Prace nad usunięciem barier blokujących działalność firm trwają w kilku zespołach. Rząd przyjął projekt zmiany przepisów, o które od lat zabiega branża leasingowa.
Duże miasta szykują się do kolejnego rozwojowego skoku w 2025 r. Pod warunkiem dostępności funduszy unijnych.
Na co UE czekała cztery lata? Czy potrzebujemy Trumpa, żeby bronić interesów, które już widzieliśmy wcześniej? UE widzi okazje i czeka, jak śpiąca królewna, budzona pocałunkiem królewicza ze sztuczną opalenizną.
Parlamentarzyści i pracownicy ministerstw obiecali kinom wsparcie w poszukiwaniu źródeł finansowania inwestycji w wymianę projektorów.
Inwestowanie zarówno w nieruchomości, jak i w metale szlachetne wymaga odpowiedniego rozeznania. W przeciwnym razie może okazać się nietrafionym przedsięwzięciem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas