Początkujący gracz zdobył w CS:GO cenny nóż. Sprzedał go za małą fortunę

18-latek zainwestował całą wypłatę w skrzynki z losowymi przedmiotami w grze Counter-Strike: Global Offensive i zdobył jeden z najcenniejszych akcesoriów.

Publikacja: 19.07.2023 11:41

Początkujący gracz zdobył cenny nóż w grze CS:GO. Sprzedał go za niemal 700 tys. złotych.

Początkujący gracz zdobył cenny nóż w grze CS:GO. Sprzedał go za niemal 700 tys. złotych.

Foto: Adobe Stock

Jednym z elementów gry Counter-Strike: Global Offensive jest możliwość zakupienia skrzyni z przypadkowymi przedmiotami, wśród których mogą znajdować się również rzadkie i cenne akcesoria. Zakupione przedmioty mogą następnie zostać odsprzedane, a ceny bywają zawrotnie wysokie. Takie sytuacje to jednak rzadkość.

Jak poinformował dziennikarz e-sportowy i youtuber, Jake Lucky, kilka dni temu początkujący gracz znalazł w swojej skrzyni skórkę noża Karambit: Stal Nawęglana z wzorem Blue Gem 387. To wyjątkowo rzadki przedmiot, którego jak dotąd zdobyto w grze 12 razy. Według danych z bazy danych skórek CSGOskins.gg, szansa na wylosowanie tego modelu w grze wynosi 0,001 proc. Jej wartość wyceniono na co najmniej 150 000 dolarów, a ostatecznie sprzedano za pośrednictwem serwisu CSGOFl za 169 000 dolarów, czyli niemal 670 000 złotych. Szczęśliwym graczem okazał się 18-latek, który na grze w CS:GO spędził łącznie zaledwie 31 godzin. Nastolatek otworzył ponad 200 skrzyni, zanim trafił na cenny okaz, jednak cenne akcesorium udało mu się zdobyć w rekordowo krótkim czasie.

Nóż Karambit: Stal Nawęglana z wzorem Blue Gem 387.

Nóż Karambit: Stal Nawęglana z wzorem Blue Gem 387.

skinlords.com

To nie pierwsza w grze transakcja na tak oszałamiającą kwotę. W ubiegłym roku za podobny nóż gracz o pseudonimie ohnepixel zaoferował jego właścicielowi, występującemu pod pseudonimem Newb Rage, bitcoiny o wartości 1,2 miliona euro. Oferta nie została jednak przyjęta.

W kwietniu tego roku znany w środowisku graczy handlarz skórkami o pseudonimie Zipel oświadczył na Twitterze, że udało mu się dokonać drugiej co do wielkości transakcji w CS:GO, w ramach której sprzedał skórkę AK-47 Case Hardened z hologramami Titan Katowice 2014, w zestawie z nożem Karambit Case Hardened Blue Gem za niemal 500 000 dolarów.

Tak wysokie kwoty transakcji wynikają z popularności gry, której uczestnicy często traktują zakupy akcesoriów jako opłacalną inwestycję.

Inwestycje Alternatywne
Pierwszym komiks z Supermanem sprzedany za rekordowe 6 mln dolarów
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Inwestycje Alternatywne
Jak bezpiecznie kupować złoto i nie wpaść w pułapkę „owczego pędu”
Inwestycje Alternatywne
Zabytkowe książki mogą tylko podrożeć
Inwestycje Alternatywne
Mocno rosną ceny zabytkowych numizmatów
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Inwestycje Alternatywne
Sprzedaż wybranych dzieł z muzeum ożywi rynek sztuki