Aktualizacja: 21.03.2025 14:51 Publikacja: 26.11.2023 11:10
Prawnicy ostrzegają przed firmami oferującymi konsumentom zakupy biżuterii z gwarancją odsprzedaży po wyższej cenie
Foto: Adobe Stock
Są firmy, które zawierają w całej Polsce umowy sprzedaży "klejnotów flipowych" w postaci np. pierścionka z diamentem za określoną kwotę. - Klient w trakcie zawierania umowy uzyskał informację, że po upływie określonego czasu otrzymuje gwarancję odsprzedaży klejnotu po cenie nie niższej niż cena zakupu - mówi "Rzeczpospolitej" mec. Milena Mocarska, adwokat z kancelarii MBM Legal. - Klient otrzymał również zapewnienie o możliwości osiągnięcia znacznego zysku z inwestycji, polegającego na tym, że klejnot zostanie odsprzedany za cenę wyższą niż cena zakupu. Wśród wielu dokumentów podpisanych przez klienta byłą również umowa komisu, na mocy której klient zlecał spółce sprzedaż klejnotów flipowych za cenę nie niższą niż określona w tej umowie w określonym terminie - dodaje.
Zabytkowych książek nie trzeba czytać. Wystarczy je mieć. Na półce w służbowym gabinecie budują wysoki prestiż właściciela. Są radykalnie tańsze niż obrazy.
W Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu 21 lutego otwarto wielką wystawę dzieł sztuki z kolekcji Katarzyny Szafrańskiej i Wojciecha Szafrańskiego z Poznania. Oglądamy ok. 260 dzieł 130 artystów. Kolekcjonerzy będą oprowadzali po wystawie.
W internecie jest coraz więcej webinarów i podcastów o rynku sztuki. Przekazywana jest tam powierzchowna wiedza, pomijane są zagrożenia. Opłaca się znać rzetelną literaturę naukową, dzięki niej bezpieczniej dokonamy zakupów.
Rynek książki uległ rozproszeniu. Przez to nie wiemy o wielu aukcjach. Nie możemy dobrze zainwestować pieniędzy.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Hossa panuje na rynku historycznych numizmatów. 28 stycznia rozpocznie się siedmiodniowa aukcja Gabinetu Numizmatycznego Damian Marciniak. Licytowanych będzie blisko 4,7 tys. obiektów. To dobra zapowiedź roku.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Pierwsze własne instalacje wytwórcze mają już Orlen i Grupa Polsat Plus. Nad uruchomieniem produkcji zastawiają się też inne firmy. Rozwój rynku wodoru uzależniony jest jednak od wsparcia regulacyjnego, finansowego i infrastrukturalnego.
Dubajska czekolada może zawierać ślady pleśni – informuje niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Niemiecka Fundacja Warentest odkryła, że ta najbardziej popularna i kosztowna czekolada może być niebezpieczna dla konsumentów. Nie wszyscy producenci produkują ja z jednakową dbałością.
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje branżę jubilerską, usprawniając projektowanie, produkcję i sprzedaż biżuterii. Czy nowoczesna technologia na zawsze odmieni ten sektor?
Perspektywa złagodzenia antyrosyjskich sankcji może stać się atutem Ukrainy w rozmowach pokojowych, ponieważ głównym celem ograniczeń było zmuszenie Rosji do zakończenia wojny.
Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa ocenia, że konsumenci będą odczuwać przez rok nowe ceny kawy, a wszystkie poboczne skutki wyższych cen „utrzęsą się” po 4 latach. Amerykańskie zrzeszenie firm związanych z kawą (eksport, import, maklerzy, palarnie, detaliści) zwróciło się do administracji USA o ochronę przed dodatkowymi stawkami celnymi.
Gaz ziemny jest najpopularniejszym paliwem, którym Polacy ogrzewają swoje domy. Blisko 30 proc. budynków w Polsce jest ogrzewane dzięki „błękitnemu paliwu” – wynika najnowszego zestawienia Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Te dane jednak – jak wskazuje branżowe stowarzyszenie skupiające elektrociepłownie – mogą być mylące. Patrząc na liczbę gospodarstw domowych to jednak ciepło systemowe jest najpopularniejszym źródłem ciepła. Rząd zapowiada także walką z tzw. nowym podatkiem od ogrzewania.
Nawet jeżeli śnieg w Tatrach nie dopisuje, górale mogą wkrótce odkryć nową żyłę złota: lokalną sztukę, która przeszło sto lat temu obrosła legendą, a miesiąc temu – biła rekordy na aukcji w DESA Unicum.
Cena złota ustanowiła kolejny rekord - w piątek przed południem sięgnęła prawie 3005 dolarów za uncję.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas