Gdzie szukać dobrych depozytów

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

3 proc. i więcej oferuje pięć banków. W ubiegłym miesiącu było ich siedem. Średnie oprocentowanie najlepszych ofert wynosi 2,86 proc.

Najwyżej oprocentowaną lokatę roczną oferuje SK Bank (bank spółdzielczy z siedzibą w Wołominie). Jest to depozyt ze zmienną stawką 3,7 proc. Bank przyjmuje kwoty nie mniejsze niż 500 zł. Niestety, lokatę może założyć tylko osoba mająca konto w SK Banku. Gdybyśmy ulokowali 5 tys. zł, to przez rok zarobilibyśmy prawie 150 zł.

W Meritum Banku znajdziemy lokaty 12-miesięczne z oprocentowaniem 3,1 proc. Są ich trzy rodzaje: lokata standardowa dla indywidualnych klientów (dostępna tylko w oddziałach), lokata standardowa internetowa (dla posiadaczy konta w banku), Meritum Zysku w Internecie (dostępna online). Minimalna kwota depozytu to 1 tys. zł.

Getin Online i Getin Noble Bank proponują lokaty progresywne ze średnią stawką 3 proc. Oprocentowanie w pierwszym miesiącu wynosi 2 proc. w skali roku, a w ostatnim 4,6 proc. Getin Online wymaga zdeponowania minimum 1 tys. zł (górna granica wynosi 1 mln zł), a Getin Noble Bank co najmniej 500 zł; ta ostatnia oferta jest dla osób posiadających konto w banku.

Depozyt z oprocentowaniem 3 proc. możemy założyć także w Toyota Banku, z tym że musimy otworzyć tam konto osobiste. Minimalna kwota wynosi aż 5 tys. zł. Oferta dostępna jest online. Jeden klient może mieć nawet dziesięć takich depozytów.

Plus Bank przygotował roczną Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,9 proc. Zakłada się ją przez smartfona. Minimalny wkład wynosi 1 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z poprawą czy utrzymaniem marż większych problemów nie mają deweloperzy. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest utrzymujący się na rynku popyt na nowe mieszkania.

Spółki muszą walczyć o marże. Te robią to najlepiej

Wzrost kosztów dotknął już niemal każdą spółkę z warszawskiego parkietu. Starają się one rekompensować ...

Gdzie szukać atrakcyjnych lokat na trzy miesiące

Najwyższe stawki dla klientów otwierających w danej instytucji konto osobiste. Zestawienie najlepszych na rynku ...

Zyski spadły, straty wzrosły

Średnio inwestorzy zarobili 1,3 proc. w skali roku Podsumowanie wyników produktów strukturyzowanych, które zakończyły ...