Banki łowią klientów

Fotorzepa, Michał Walczak

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat półrocznych wynosi 2,65 proc., a rocznych 2,59 proc. w skali roku.

Przy czym średnie rynkowe oprocentowanie depozytów półrocznych wynosi 1,5 proc., a rocznych 1,48 proc.

Oprocentowanie lokat półrocznych jest nieco wyższe niż rocznych, ale w obu przypadkach najwyższe oprocentowanie jest zarezerwowane dla nowych klientów lub środków.

Najlepsze lokaty półroczne można założyć w Getin Noble Bank oraz Getinonline. Jest to e-lokata Słoneczna II z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku. Oferta dotyczy wyłącznie nowych środków. Minimalna kwota depozytu to 500 zł, brak maksymalnej. Pozostałe banki oferują lokaty z oprocentowanie poniżej 3 proc. Idea Bank oferuje Lokatę Power. Oprocentowanie 2,75 w skali roku dotyczy tylko nowych środków. Minimalna kwota 1 tys. zł maksymalna 1 mln zł. Bank nie wymaga zakładania konta.

Depozyt z oprocentowaniem 2,65 proc. z oferty Plus Bank może założyć każdy, minimalna kwota wynosi 1 tys. zł. Raiffeisen Polbank oferuje depozyty z oprocentowanie 2,65 proc. (tylko dla deponujących nowe środki). Wymaga posiadania konta w banku. Minimalna kwota wynosi 3 tys. zł, maksymalna 500 tys. zł. Oferując oprocentowanie 2,6 proc., BIZ Bank wymaga posiadania lub założenia konta w banku. Dla osób nieposiadających konta w banku oprocentowanie wynosi 2,5 proc. Minimalna kwota wymagana przez bank wynosi 1 tys. zł.

Obecnie żaden bank nie oferuje depozytu rocznego z oprocentowaniem 3 proc. i powyżej. Najwyżej oprocentowana lokata znajduje się w ofercie Plus Banku. Jest to Lokata Mobilna – z dostępem przez smartfona z oprocentowaniem 2,7 proc. w skali roku. Minimalna kwota wynosi 1 tys. zł, brak maksymalnej granicy.

Getinonline i Getin Noble Bank oferują depozyt progresywny o średnim oprocentowaniu 2,65 proc. w skali roku. Oprocentowanie w pierwszym miesiącu wynosi 1,65 proc. w ostatnim 4,25 proc. Minimalna kwota lokaty w Getin Online wynosi 1 tys. zł, maksymalna 1 mln zł. Minimalna kwota lokaty w Getin Noble Banku wynosi 500 zł i jest to oferta dla osób posiadających konto w banku. Idea Bank oferuje lokatę Stabilną – także z oprocentowaniem 2,65 proc. Depozyt może założyć każdy, kto posiada minimum 1 tys. zł, maksymalne 1 mln zł.

Mogą Ci się również spodobać

Poziomem marż wyróżniają się firmy zarządzające wierzytelnościami, czego przykładem jest Kruk. Pod względem osiąganych marż w ścisłej czołówce są producenci gier wideo

Te spółki to najbardziej rentowne biznesy na giełdzie

Spółki, które mogą się pochwalić bardzo wysoką rentownością biznesu, są poszukiwane przez inwestorów. Wysokość ...

Widać poprawę, ale nie przekłada się to na wyniki

Minęło już ponad 3,5 roku, odkąd Pioneer Akcji Polskich obrał kurs na „usunięcie usterek” ...

Uwaga na fundusze nieruchomości. Stają się ryzykowne

Rynek nieruchomości zwalnia, oparte na nim fundusze stają się ryzykowne. Rynek funduszy nieruchomości przez lata ...