TOP 10 lokat na 12 miesięcy

Bloomberg

Styczniowe zestawienie dziesięciu najlepszych lokat na rynku otwierają depozyty zakładane na okres roku z wkładem równym 10 tys. zł.

Najatrakcyjniejszą ofertą może pochwalić się Bank Ochrony Środowiska. Na EKOlokacie Plus zarobić można do 2,5 proc. w skali roku. Wystarczy, że klient utrzyma na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości min. 10 proc. kwoty lokaty i dokona transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 zł w każdym miesiącu trwania depozytu, a do standardowej stawki 2 proc. w skali roku bank doliczy mu bonus w postaci 0,5 pkt. proc. dodatkowego zysku. Minimalny wkład to 1 tys. zł. BOŚ nie stawia ograniczeń w maksymalnej kwocie depozytu.

Oszczędności zdeponowane na Nest Lokacie Nowe Środki mogą wypracować 2,45 proc. odsetek w skali roku. Wystarczy wpłacić 1 tys. zł (bez górnej granicy) i mieć rachunek osobisty w Nest Banku. Przy braku zasilenia lokaty nowymi środkami bank obniża oprocentowanie do 1,2 proc. w skali roku.

Klienci, którzy utrzymują 10 proc. kwoty Lokaty Cloud na Koncie Idealnym w Idea Banku, mają zagwarantowane 2,4 proc. odsetek w skali roku. Bank wymaga przy tym wkładu na poziomie od 500 zł do 1 mln. zł.

2,3 proc. odsetek w skali roku wygenerować może zakładana na jeden rok Lokata Plus w Toyota Banku. Oferowana jest posiadaczom Konta Jedynego. Minimalna wpłata wynosi 5 tys. zł, bez górnej granicy.

Blisko 2 proc. w skali roku zarobić można również na Lokacie Nowe Środki w Santander Consummer Banku oraz w ramach Oferty na nowe środki w Credit Agricole. Oba banki wymagają minimalnego wkładu na poziomie 1 tys. zł.

Nieco mniej, bo 1,8 proc. w skali roku gwarantuje BGŻOptima na Lokacie klasycznej. Depozyt zakładany jest w ramach Konta Indywidualnego (po pełnej aktywacji konta). Bank pozwala założyć dowolną liczbę lokat o minimalnej kwocie 1 tys. zł.

1,75 proc. odsetek w skali roku zaoferuje Bank Millennium na Lokacie Kompletnej oraz PlusBank na depozycie standardowym otwieranym przez bankowości elektroniczną lub mobilną. Aby założyć lokatę w Banku Millennium wystarczy kwota 1 tys. zł nowych środków, maksymalnie można ulokować do 200 tys. zł. PlusBank oczekuje natomiast standardowych wpłat na poziomie min. 1 tys. zł.

Średnio 1,7 proc. w skali roku zarobić można na e-Lokacie Progresywnej w Getin Banku. Oprocentowanie w pierwszym okresie umownym trwania lokaty wynosi od 0,70 proc. za pierwszy miesiąc do 3,30 proc. za ostatni miesiąc. Wystarczy wpłacić 500 zł.

Ostatnią pozycję w zestawieniu dziesiątki najlepszych lokat na dwanaście miesięcy zajął eurobank. Klientom korzystającym z usług bankowości mobilnej oferuje 1,55 proc. zysku w skali roku. Oprocentowanie lokaty uzależnione jest od wysokości wkładu. Minimalna wpłata może wynieść nawet 200 zł.

 

Mogą Ci się również spodobać

Minister finansów dokręci śrubę?

Zarządzającym aktywami będzie trudno uniknąć obniżek opłat, które pobierają od uczestników funduszy inwestycyjnych. W ...

Zagraniczni zarządzający też popełniają błędy

NN (L) Europejski Spółek Dywidendowych działa w formule master-feeder, czyli funduszu inwestującego wszystkie lub ...

Coraz mniej chętnych na fundusze inwestycyjne

TFI mają za sobą cztery kwartały odpływu klientów. Na koniec czerwca było ich o ...