Atrakcyjne odsetki dla stałych klientów

Fotorzepa, Marta Bogacz

W zestawieniu najlepszych lokat zakładanych na sześć miesięcy (wkład 5 tys. zł) pierwsze miejsce zajmuje Nest Lokata Witaj oferowana przez Nest Bank.

Aby dostać 4 proc. w skali roku, trzeba jednak spełnić jeden z postawionych przez bank warunków. Może to być m.in. przelew wynagrodzenia na Nest Konto (co najmniej 2,5 tys. zł miesięcznie). Maksymalna kwota lokaty to 10 tys. zł. Idea Bank proponuje 2,65 proc. w skali roku na Lokacie Cloud, ale klient musi trzymać 10 proc. kwoty depozytu na Koncie Idealnym. Lokatę mogą otworzyć osoby dysponujące wkładem od 500 zł do 1 mln zł.

Na trzecią pozycję w zestawieniu wskoczył Alior Bank z nową iLokatą dla nowych klientów. Oprocentowanie 186-dniowego depozytu wynosi 2,5 proc. w skali roku. Maksymalna kwota lokaty nie może przekraczać 200 tys. zł (suma środków zdeponowanych na iLokacie 90-dniowej i 186-dniowej). Minimalny wkład to 1 tys. zł.

Odsetki 2 lub 2,05 proc. w skali roku mogą zyskać osoby zakładające Depozyt Plus w Toyota Banku albo EKOlokatę SUPERprocentującą w Banku Ochrony Środowiska. Pierwsza oferta dotyczy klientów mających konto w Toyota Banku, druga – konto w BOŚ z aktywną kartą debetową.

Pozostałe banki oferują na lokatach półrocznych od 0,3 do 1,9 proc. w skali roku.

Mogą Ci się również spodobać

Zyski przekraczające 20 procent rocznie

Wśród zarządzających pieniędzmi zamożnych klientów najlepszy w 2016 r. był mBank. W ubiegłym roku ...

Za 3,658 mln zł Agra Art sprzedała obraz Jacka Malczewskiego

Kiedyś martwy sezon. Teraz hossa rozgrzewa aukcje sztuki

Pomimo epidemii koronawirusa obroty na polskim rynku sztuki w pierwszym kwartale wzrosły o 23 ...

Coraz wyższe ceny fotografii artystycznej

Zdjęcia Witkacego i rzadkie numizmaty z czasów reformy premiera Grabskiego trafią pod młotek. „Klasyka ...