Nawet 4 proc. na powitanie

Bloomberg

Na oprocentowanie lokat trzymiesięcznych w zasadzie nie powinniśmy narzekać. Stawki w wysokości 4 proc. w skali roku są bardzo atrakcyjne. Tyle tylko, że one one dostępne dla mocno ograniczonej grupy klientów.

Najwyższe na rynku oprocentowanie proponują Plus Bank oraz Nest Bank; ta druga oferta to nowość.

Można tylko raz

Nest Lokata Witaj jest przeznaczona dla nowych klientów Nest Banku. Żeby ją założyć, trzeba jednocześnie otworzyć Nest Konto. Na decyzję o ulokowaniu pieniędzy mamy 30 dni od momentu otwarcia ROR. Minimalna kwota depozytu to 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł.

Plus Bank ma w ofercie lokatę progresywną ze średnią stawką 4 proc. rocznie. Przyjmuje kwoty od 1 tys. do 10 tys. zł. Jeden klient może mieć tylko jeden taki depozyt. Przedterminowe zerwanie umowy skutkuje wypłatą odsetek według progresywnej stawki rosnącej od 3 proc. (pierwszy miesiąc) do 5 proc. (trzeci miesiąc).

Więcej niż 3 proc.

Idea Bank oferuje lokaty trzymiesięczne z odsetkami 3,5 proc. w skali roku. Z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci banku, którzy dotąd nie zawierali z nim umowy o produkt finansowy. Minimalna kwota wynosi 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł. Jeden klient może założyć tylko jeden depozyt. Powinien to zrobić online.

Na lokacie w mBanku (3,5 proc.) można zdeponować od 500 zł do 10 tys. zł. Więcej niż 3 proc. oferują jeszcze: BGŻ Optima (3,2 proc.) i Bank Millenium (3 proc.).

Liderzy na tle rynku

Średnie oprocentowanie najlepszych na rynku lokat trzymiesięcznych wynosi 2,85 proc. w skali roku, a przeciętne na rynku 1,38 proc.

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie zdeponować oszczędności na sześć miesięcy

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych ofert wynosi 2,49 proc. Najwyżej oprocentowaną (4 proc. w skali ...

Top 10 lokat bankowych na 1 miesiąc

Nie w każdym Banku otworzymy dziś lokatę na jeden miesiąc. Nie oferuje ich obecnie ...

Największe starty przynoszą inwestycje w CFD na akcje. Tylko w II kwartale tego roku w XTB było ponad 60 proc. rachunków na minusie, w BossaFX prawie 74 proc., a w TMS Brokers ponad 78 proc.

KNF utrudnia roztrwonienie pieniędzy na kontraktach CFD

Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła dodatkowe ograniczenia dotyczące handlu kontraktami na różnice kursowe. Ma być ...