Czyste ogrzewanie dla dobra nas wszystkich

Fotorzepa/Andrzej Bogacz

Lato powoli dobiega końca, wszyscy szykujemy się już na zbliżającą się zimę. Wkrótce jak bumerang powróci do nas problem niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza, czyli tzw. smogu.

I chociaż z roku na rok sytuacja jest nieco lepsza, to zapewne polskie miasta ponownie zajmą niechlubne czołowe miejsca w święcących alarmującą czerwienią rankingach najbrudniejszych miejsc na ziemi. W tym roku pojawiło się jednak światełko w tunelu – szansa, która może raz na zawsze pożegnać gryzący dym, tak charakterystyczny dla zimowego krajobrazu nad Wisłą. Państwo ruszyło do walki ze smogiem i wszystko wskazuje na to, że walka ta wreszcie jest poważna. Poważne cele, poważne rozwiązania, ale – co chyba najważniejsze – poważne pieniądze. Można naprawdę niemal bezkosztowo „przeskoczyć” na czyste ogrzewanie, które nie tylko jest bardziej ekologiczne i wygodniejsze, ale często też po prostu tańsze. Na pieniadze.rp.pl zawsze chłodno kalkulujemy inwestycje i tym razem nie mamy wątpliwości: to się zdecydowanie opłaca. Kto z państwa jeszcze korzysta z pieca opalanego węglem, powinien to jak najszybciej zmienić. Przygotowaliśmy kompleksowe zestawienie dotacji na wymianę kotła w poszczególnych miastach, sprawdzamy gdzie i na jakie dofinansowanie do pieca można liczyć. Niech ten poradnik służy państwu pomocą w realizacji tej ważnej dla nas wszystkich inwestycji.

Ponadto ważny temat odszkodowań za spóźniony lot. Przyda się podczas powrotów z wakacji. Pokazujemy czytelnikom, co i za co komu przysługuje.

Niebawem rozpoczyna się także rok akademicki. Bierzemy pod lupę finansowe rozwiązanie dla uczęszczających na uczelnie wyższe, czyli kredyt studencki.

Mogą Ci się również spodobać

Ostrożniej z roamingiem

Przed rokiem na obszarze Unii Europejskiej (oraz w Norwegii, Islandii i Liechtensteinie) doczekaliśmy się ...

Kończymy. A to znaczy, że będziemy zaczynać

Zaczynamy podsumowywać rok 2018. Oceniamy, co się zdarzyło dobrego, a co złego z punktu ...

Nim zrezygnujemy z własnych aut

Każdy kierowca zna ten ból. Kupujemy (często za duże pieniądze) samochód i wtedy okazuje ...