Czyste ogrzewanie dla dobra nas wszystkich

Fotorzepa/Andrzej Bogacz

Lato powoli dobiega końca, wszyscy szykujemy się już na zbliżającą się zimę. Wkrótce jak bumerang powróci do nas problem niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza, czyli tzw. smogu.

I chociaż z roku na rok sytuacja jest nieco lepsza, to zapewne polskie miasta ponownie zajmą niechlubne czołowe miejsca w święcących alarmującą czerwienią rankingach najbrudniejszych miejsc na ziemi. W tym roku pojawiło się jednak światełko w tunelu – szansa, która może raz na zawsze pożegnać gryzący dym, tak charakterystyczny dla zimowego krajobrazu nad Wisłą. Państwo ruszyło do walki ze smogiem i wszystko wskazuje na to, że walka ta wreszcie jest poważna. Poważne cele, poważne rozwiązania, ale – co chyba najważniejsze – poważne pieniądze. Można naprawdę niemal bezkosztowo „przeskoczyć” na czyste ogrzewanie, które nie tylko jest bardziej ekologiczne i wygodniejsze, ale często też po prostu tańsze. Na pieniadze.rp.pl zawsze chłodno kalkulujemy inwestycje i tym razem nie mamy wątpliwości: to się zdecydowanie opłaca. Kto z państwa jeszcze korzysta z pieca opalanego węglem, powinien to jak najszybciej zmienić. Przygotowaliśmy kompleksowe zestawienie dotacji na wymianę kotła w poszczególnych miastach, sprawdzamy gdzie i na jakie dofinansowanie do pieca można liczyć. Niech ten poradnik służy państwu pomocą w realizacji tej ważnej dla nas wszystkich inwestycji.

Ponadto ważny temat odszkodowań za spóźniony lot. Przyda się podczas powrotów z wakacji. Pokazujemy czytelnikom, co i za co komu przysługuje.

Niebawem rozpoczyna się także rok akademicki. Bierzemy pod lupę finansowe rozwiązanie dla uczęszczających na uczelnie wyższe, czyli kredyt studencki.

Mogą Ci się również spodobać

Dla niezamożnych zamożnych

W czasach niskich stóp procentowych, a takie mamy teraz, warto brać kredyty, bo są ...

Siła połączonych portfeli

Byłoby wspaniale zbudować wiatrak. Wybieramy miejsce, dzierżawimy je, stawiamy maszt, montujemy turbinę, którą porusza ...

Hipnotyczna siła błyszczącego krążka

Lubimy kolekcjonować. Chętnie zbieramy różne przedmioty, a jeśli do tego są to przedmioty ładne ...