Dla przedsiębiorczych pieniądze do wzięcia

Fotorzepa/Andrzej Bogacz

Główny materiał dedykujemy każdemu, kto planuje założyć firmę albo niedawno zaczął prowadzić działalność. Jak się okazuje, taki startujący biznes może liczyć na naprawdę sporo różnych udogodnień i możliwości wsparcia finansowego.

Postanowiliśmy zebrać te najważniejsze i najpopularniejsze narzędzia w jednym sporym artykule. Oddajemy zatem w państwa ręce kompleksowy przewodnik po instrumentach ułatwiających firmom rozpoczęcie funkcjonowania. Czasem są to bezzwrotne środki krajowe, są też dotacje unijne i różnego rodzaju pożyczki z bardzo korzystnym oprocentowaniem. Warto po te pieniądze sięgnąć. Może bowiem okazać się, że nasz pomysł, który wydawał się bardzo trudny bądź wręcz niemożliwy do realizacji, dostanie odpowiednie wsparcie, a jego wykonanie będzie całkiem możliwe i to bez niepotrzebnego ryzyka. W artykule zebraliśmy większość obecnie funkcjonujących programów, choć materia jest naprawdę szeroka. Liczymy, że artykuł ułatwi państwu podjęcie decyzji o uruchomieniu własnego biznesu.

Patrząc też na liczbę zapytań od naszych czytelników, coś czuję, że jeszcze nieraz będziemy do tego tematu wracać, szczegółowo omawiając poszczególne możliwości urzędowego wsparcia finansowego firmy.

Ponadto sprawdzamy, jak wyglądają opłaty za prowadzenie konta bankowego i jak ich uniknąć. Przyglądamy się też ofercie produktów finansowych dla studentów. Rozpoczynamy też na naszych łamach cykl kompendium wiedzy na temat wchodzących w tym roku pracowniczych planów kapitałowych.

Zapraszam do lektury.

Mogą Ci się również spodobać

Banki kuszą technologią

Bankowe konto to już nie tylko miejsce gromadzenia naszych pieniędzy. Coraz bardziej przypomina wielofunkcyjną ...

Czyste ogrzewanie dla dobra nas wszystkich

Lato powoli dobiega końca, wszyscy szykujemy się już na zbliżającą się zimę. Wkrótce jak ...

Zakupy na święta z promocyjną ofertą

Przedświąteczny szalony sezon zakupów w pełni. Dlatego w najnowszym wydaniu „Moich Pieniędzy” pochylamy się ...