Spokojna jazda, więcej w portfelu

Fotorzepa/Andrzej Bogacz

W tym tygodniu przyglądamy się szczegółowo rynkowi telekomunikacyjnemu, a dokładnie usługom prepaid, czyli ofercie popularnie nazywanej na kartę.

Jak się okazuje po dwóch latach od wprowadzenia obowiązku rejestracji właścicieli kart SIM, rynek ten niewiele różni się od klasycznych usług abonamentowych. Oferta jest podobna, ceny także. Mając usługi na kartę, musimy jednak pilnować, by nie straciła ona ważności, i ciągle zasilać swoje konto. Opcja raczej niezbyt wygodna. Zatem po co w ogóle z niej korzystać? Największym jej plusem jest elastyczność, która pozwala na rozstanie się z operatorem w każdej chwili, bez żadnych konsekwencji. To także rozwiązanie dla osób sporadycznie korzystających z usług, co często idealnie wpasowuje się w potrzeby „komórki dla babci i dziadka”. Jeśli tego właśnie szukamy, liczymy, że nasz materiał pomoże państwu w znalezieniu idealnej oferty.

Ponadto sprawdzamy sposoby na tańsze tankowanie samochodu spalinowego, a także idąc z duchem czasu – ładowanie elektryka. Podeszliśmy do tematu bardzo poważnie i przedstawiamy państwu kilka rozwiązań, które pozwolą na realne oszczędności. Od spokojniejszej i bardziej ekonomicznej jazdy samochodem po karty lojalnościowe dające rabaty na każdy litr paliwa. Warto dokładnie przeczytać ten poradnik i wprowadzić przynajmniej część zaleceń w życie – zostanie nam na pewno dzięki temu trochę złotówek w portfelu.

A jeśli mamy nadwyżki kapitału i zastanawiamy się, w co zainwestować, to może całkiem niezłym pomysłem będą akcje debiutujących na giełdzie w najbliższym czasie spółek. Przejrzeliśmy firmy, które szykują się do oferty publicznej. Ich walory mogą dać zarobić, więc warto przynajmniej zainteresować się tematem i zapoznać z debiutantami.

Zapraszam do lektury.

Mogą Ci się również spodobać

Oszukać mózg w dobrej wierze

Czy pamiętacie Państwo to euforyczne uczucie z dzieciństwa, kiedy udało nam się znaleźć głęboko ...

Zakupy na święta z promocyjną ofertą

Przedświąteczny szalony sezon zakupów w pełni. Dlatego w najnowszym wydaniu „Moich Pieniędzy” pochylamy się ...

Biurko potrzebne, ale tylko chwilę

Rozwijający się rynek usług współdzielonych zwiększa dostępność do wielu nieosiągalnych dla niektórych dotychczas możliwości. ...