Utrzymać kapryśnego klienta

Fotorzepa/Andrzej Bogacz

Bociany wróciły z dalekiego południa, pąki na gałęziach zaczynają się rozwijać, kwiaty już kwitną. Wiosna w pełni.

Nie tylko w przyrodzie, ale także w bankowości, gdzie mamy istny wysyp nowych promocji. Banki dobrze wiedzą, co nomen omen w trawie piszczy. Klient się zmienia. To już nie przewidywalny i grzeczny lojalista, który trwa przy jednej instytucji latami. Dziś to prawdziwy rebeliant, który decyzję o zmianie operatora wirtualnego portfela podejmuje łatwo i często. Chcąc go zatrzymać, trzeba dbać. Chcąc go przejąć, trzeba kusić. Postanowiliśmy sprawdzić te pokusy i łakome kąski, które banki oferują, przeanalizować. Czy warto z nich skorzystać? Podejmijcie państwo decyzję sami, ale mamy nadzieję, że nasz materiał dostarczy czytelnikom pewnej przejrzystości w gąszczu ofert i pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania.

Ponadto garść rekomendacji pomagających poradzić sobie z zablokowanym przez bank kontem. Wystarczy zapomnieć o niezapłaconym mandacie, nie rozliczyć się z fiskusem albo nie przelać raty kredytowej do banku i mamy spory problem. Możemy zostać całkowicie odcięci od naszego konta. Warto się więc zapoznać z naszym artykułem na ten temat, w którym pokazujemy, co zrobić w takiej sytuacji.

Okazuje się, że jesteśmy dosyć waleczni. Nie dajemy się ubezpieczycielom i chętnie skarżymy zakłady do rzecznika finansowego. Skuteczność tej walki jest taka sobie – tylko co czwartemu klientowi rzecznik przyznaje rację. Warto jednak korzystać z tej możliwości, bo świadomy klient kształtuje dobre praktyki na rynku. Pamiętajmy też, że prócz rzecznika finansowego mamy także do dyspozycji klasyczną drogę sądową. W naszym artykule pokazujemy, jak taką reklamację złożyć.

Zapraszam do lektury.

Mogą Ci się również spodobać

Nieskuteczna ekwilibrystyka zarządzających

Chcemy zainwestować przynajmniej część naszych oszczędności na rynku kapitałowym, ale boimy się strat. Niespecjalnie ...

Własna firma lepsza, ale nie dla każdego

Pracując dla kogoś, nie zawsze mamy możliwość wyboru formy zatrudnienia. Jeśli jednak pracodawca daje ...

Żyć z dywidend, jeździć autem na minuty

Stabilny, pewny i regularny zysk. Każdy inwestor o tym marzy. Niestety na rynku krucho ...