19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 05:17 Publikacja: 31.08.2018 19:46
Foto: Fotorzepa/Andrzej Bogacz
I chociaż z roku na rok sytuacja jest nieco lepsza, to zapewne polskie miasta ponownie zajmą niechlubne czołowe miejsca w święcących alarmującą czerwienią rankingach najbrudniejszych miejsc na ziemi. W tym roku pojawiło się jednak światełko w tunelu – szansa, która może raz na zawsze pożegnać gryzący dym, tak charakterystyczny dla zimowego krajobrazu nad Wisłą. Państwo ruszyło do walki ze smogiem i wszystko wskazuje na to, że walka ta wreszcie jest poważna. Poważne cele, poważne rozwiązania, ale – co chyba najważniejsze – poważne pieniądze. Można naprawdę niemal bezkosztowo „przeskoczyć” na czyste ogrzewanie, które nie tylko jest bardziej ekologiczne i wygodniejsze, ale często też po prostu tańsze. Na pieniadze.rp.pl zawsze chłodno kalkulujemy inwestycje i tym razem nie mamy wątpliwości: to się zdecydowanie opłaca. Kto z państwa jeszcze korzysta z pieca opalanego węglem, powinien to jak najszybciej zmienić. Przygotowaliśmy kompleksowe zestawienie dotacji na wymianę kotła w poszczególnych miastach, sprawdzamy gdzie i na jakie dofinansowanie do pieca można liczyć. Niech ten poradnik służy państwu pomocą w realizacji tej ważnej dla nas wszystkich inwestycji.
Rzeczywistość pandemiczna jaka jest, wszyscy widzimy. To nie tylko liczne wciąż zmieniające się restrykcje i ograniczenia. To także trudności z dostępem do towarów, wąskie gardła w łańcuchach dostaw i wszechobecna drożyzna. Rosną ceny wszystkiego, od energii po żywność.
Usługi finansowe każdego rodzaju coraz bardziej się personalizują. Technologiczny postęp pozwala gromadzić każdego roku więcej i więcej danych na temat klientów i precyzyjnie dostosowywać ofertę do ich potrzeb.
Mamy w Polsce inflację najwyższą od dwóch dekad. Spadająca wartość pieniądza to naturalnie nie tylko nasz problem.
Tak to już z inwestycjami na giełdzie jest, że kupuje się w dużej mierze odległą przyszłość.
Pamiętam, jak rodzice założyli mi konto bankowe. Było to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań dla nieletnich w Polsce.
Jeśli chcemy żyć w dostatku, powinno nam być bliżej do neoliberalizmu w gospodarce niż do etatyzmu, do uwikłań politycznych, mieszania w głowach wizjami bez szans na spełnienie i pieniędzy z długu na uśmierzanie biedy zamiast usuwania jej przyczyn.
To niepokojące, że głośno dyskutowana nowelizacja, zapowiadana jako przełom w podejściu do przestępczości seksualnej, spoczywa w spokoju i ciszy.
Rodzice, którzy wywierają presję na szkolnych pedagogów w obecności przyprowadzonego prawnika, to rosnący trend w Szwecji.
Wolałbym, żeby prokuratura bardziej słuchała opinii publicznej, niż polegała sama na sobie, bo na razie nie zdobyła jeszcze społecznego zaufania.
A gdybyśmy tak dyskusję o przyszłości prawa do informacji w Polsce zaczęli, stawiając w centrum „troskę o państwo”, a nie „nadużywanie”?
Takiego początku roku w tenisie jeszcze nie było, bo dwie gwiazdy, Jannik Sinner i Iga Świątek, grają w Australian Open na zwolnieniu warunkowym z odbywania kary za doping.
Chyba jeszcze nigdy ze strony autorytetów w Polsce nie padło tyle razy publicznie stwierdzenie „nie wiem jak to rozwiązać”.
Rumunia znów musi walczyć o swoją przyszłość.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas