Aktualizacja: 03.11.2024 21:11 Publikacja: 14.05.2019 18:01
Foto: Fotorzepa/Andrzej Bogacz
W praktyce to nie takie proste. Pierwszą barierą dla większości z nas będzie już potrzebny na taką inwestycję kapitał – 10 czy 20 mln zł. To może kamienica? Kupić stary budynek w centrum miasta, wyremontować i wynająć na biura bądź mieszkania? Znów ten sam problem – jak nic potrzeba na to kilkunastu milionów złotych. A gdyby tak przekonać do pomysłu kilku, a może kilkudziesięciu inwestorów, zaproponować jasne warunki, „skrzyknąć portfele” na realizację celu? Takich kameralnych inwestycji jest na rynku coraz więcej. Postanowiliśmy się im przyjrzeć. Ta oferta wypełnia lukę między drobnymi inwestorami lokującymi głównie poprzez prowadzone przez TTI fundusze a większymi inwestycjami dla grubych ryb. Próg wejścia zazwyczaj nie przekracza kilkudziesięciu tysięcy złotych. Minusy? Rynek ten nie jest specjalnie regulowany, trzeba więc zawsze mocno przemyśleć, komu powierzamy swój kapitał. Udana inwestycja może uzupełnić i zdywersyfikować nasz portfel, a czasem dać dodatkowe korzyści, np. w postaci wakacyjnego apartamentu do dyspozycji (częste rozwiązanie w przypadku condohoteli). Warto przynajmniej wiedzieć o takiej alternatywie.
Rzeczywistość pandemiczna jaka jest, wszyscy widzimy. To nie tylko liczne wciąż zmieniające się restrykcje i ograniczenia. To także trudności z dostępem do towarów, wąskie gardła w łańcuchach dostaw i wszechobecna drożyzna. Rosną ceny wszystkiego, od energii po żywność.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Usługi finansowe każdego rodzaju coraz bardziej się personalizują. Technologiczny postęp pozwala gromadzić każdego roku więcej i więcej danych na temat klientów i precyzyjnie dostosowywać ofertę do ich potrzeb.
Mamy w Polsce inflację najwyższą od dwóch dekad. Spadająca wartość pieniądza to naturalnie nie tylko nasz problem.
Tak to już z inwestycjami na giełdzie jest, że kupuje się w dużej mierze odległą przyszłość.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Pamiętam, jak rodzice założyli mi konto bankowe. Było to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań dla nieletnich w Polsce.
Ostatni dzień miesiąca na rynku walutowym upływał w spokojnej atmosferze. Cały październik trudno jednak uznać za udany.
Dane o inflacji przeszły bez większego echa na rynku walutowym. Dla złotego ważniejsze są wybory w USA.
Nawet najlepsze wyniki i wybitny dorobek nie dają prawa do mobbowania pracowników. Szkoda, że zapomina o tym środowisko twórców.
Przed władzą – poprzednią czy obecną – otworzy się droga do rządów autorytarnych. Nikt bowiem nie będzie już „umierał” za sędziów.
Rozwiązanie małżeństwa ma zarówno skutki osobowe, jak i majątkowe. Dlatego ustawodawca zdecyduje, kto poza sędzią może udzielić rozwodu.
Gdy istnieje zasada, nie można usprawiedliwiać wprowadzanych na własną rękę wyjątków.
Nie objęło swym władaniem związków niemałżeńskich, nie nadąża za potrzebami.
Zamrożenie ciała człowieka przed jego śmiercią byłoby umyślnym zabójstwem. Obietnica nieśmiertelności nie ma w tym wypadku pokrycia w faktach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas