Tylko piątka banków jest w stanie dać klientowi więcej niż jedną dziesiątą procenta, za to że oszczędza i oddaje mu swoje środki do czasowej dyspozycji.

Najwięcej zarobić można w Nest Banku. Zakładając Nest Lokatę Witaj na depozycie wypracować można 1,5 proc. w skali roku. Oferta przygotowana jest jednak tylko dla wybrańców. Skorzystają z niej nowi klienci otwierający konto, wpłacający na depozyt od 1 tys. zł do maksymalnie 10 tys. zł.

Na byciu nowym klientem korzystają również klienci mBanku. Zakładając wraz z ROR-em lokatę terminową, zarobią 1 proc. w skali roku. Tu także inwestycja nie powinna przekraczać kwoty 10 tys. zł. Minimalna wpłata wynosi 500 zł.

Korzystając z bankowości mobilnej Banku Millenium zawnioskować można o założenie Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 0,5 proc. w skali roku. Na depozycie pracować mogą środki do wysokości maksymalnie 10 tys. zł. Najniższa możliwa wpłata, to 500 zł. Dużo wyższe kwoty (od 500 zł do 300 tys. zł) przelać można do Getin Banku. Tam również zyskać można 0,5 proc. w skali roku. Warunkiem są jednak nowe środki, które definiują regulaminy banku.

Czytaj więcej

Akcje dla cierpliwych. Spółki, które niebawem mogą dać zarobić

W Alior Banku oprocentowanie lokaty standardowej może urosnąć do 0,4 proc. w skali roku, jeśli klient zdecyduje się na wypełnianie ankiety inwestycyjnej w jednym z jego oddziałów. Nie ma tu żadnych ograniczeń w kwocie lokowanych oszczędności. Minimalna wpłata, to 1 tys. zł.

Na 0,35 proc. w skali roku mogą liczyć posiadacze konta w Toyota Banku. Warunkiem jest przelew minimum 5 tys. zł na Lokatę Plus.

0,1 proc. w skali roku oferuje Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. ING Bank Śląski na lokacie terminowej płaci 0,05 proc. w skali roku. BNP Paribas, PlusBank, Credit Agricole, Bank Ochrony Środowiska, Citi Handlowy, Pekao SA, PKO BP, Inteligo mogą zaoferować zaledwie 0,01 proc. w skali roku.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ