Revolut nie chce ograniczać się już wyłącznie do oferowania usług finansowych i planuje wejść w inne branże. Dzięki funkcji Stays, chce wejść na globalny rynek rezerwacji turystycznych i stworzyć korzystną alternatywę dla najemców i wynajmujących. W momencie gdy poszczególne kraje znoszą ograniczenia dla zaszczepionych turystów, Revolut umożliwia klientom dokonanie rezerwacji pobytu, bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Czytaj więcej

Revolut może zablokować konto. Nie zawsze słusznie

Na razie Revolut nie stworzył jednak własnego marketplace na wzór popularnego Bookingu, a oferuje możliwość rezerwacji dzięki partnerstwie z innymi tego typu platformami. Docelowo jednak brytyjski fintech stworzy własną infrastrukturę informatyczną i chce konkurować w tym zakresie z największymi graczami.

Co oferuje usługa Stays? Revolut zapewnia, że Polscy klienci otrzymują dostęp do wyjątkowych cen z rynku turystycznego, bez opłat rezerwacyjnych ze strony Revolut. Dodatkowo, otrzymają natychmiastowo do 10 proc. cashback czyli zwrotu wydanej na nocleg kwoty.

Jak dopytaliśmy przedstawicieli Revoluta 10 proc. cashback będzie oferowany tylko klientom, którzy mają wykupione plany metal i premium. Pozostali będą otrzymywać zwrot do 7,5 proc. wydanej kwoty.

Rewolut zapewnia, że jego inwestycje w ofertę turystyczną będą rosły wraz z powracającym optymizmem i odkładaną na skutek pandemii potrzebą wyjazdów zagranicznych. Na przełomie kwietnia i maja b.r. Revolut zapytał 12 tys. klientów, w tym 2 tys. z Polski, o plany odnośnie urlopu. 80 proc. zapytanych klientów z Polski odpowiedziało, że chce wyruszyć za granicę najszybciej jak to możliwe. I tak się stało. Ponad 480 tys. polskich klientów Revolut w okresie czerwiec-październik b.r. wyjechało za granicę (+92 proc. r/r). Ich średnie wydatki wyniosły 2167 zł na osobę i były wyższe o 12 proc. niż rok temu i o 6 proc. niż przed pandemią, w 2019 r.

Czytaj więcej

Karty wirtualne. Ile kosztuje alternatywa plastiku

Revolut stale rozbudowuje funkcjonalności swojej aplikacji. Początkowo oferował wyłącznie wymianę walut bez spreadów po kursie międzybankowym. Obecnie za pomocą apki można m.in. kupić ubezpieczenie, inwestować na giełdach, czy kupować kryptowaluty. Klienci biznesowi mogą też korzystać z usługi handlowca i pobierać za pomocą Revolut zapłaty od klientów swoich sklepów internetowych.

Rezerwowanie miejsc pobytu z Revolut to element kompleksowej oferty. Na turystów czekają tradycyjnie konta wielowalutowe, funkcje do łatwego dzielenia rachunku, sejfy grupowe na wspólne wakacyjne wydatki, polisy podróżne i możliwość wstępu do saloników lotniskowych w razie opóźnienia lotu. Niebawem pojawią się kolejne funkcje dla podróżujących.

Autopromocja
Panel dyskusyjny "Ach te magazyny"

Silniki boomu pracują pełną parą - rynek będzie rósł z uwagi na dalszy rozwój logistyki i e-commerce

OGLĄDAJ RELACJĘ

- Spędziliśmy wiele godzin rozmawiając z naszymi klientami i pytając jakie kolejne produkty i usługi chcieliby zobaczyć w swojej aplikacji. Ponieważ turystyka, po długim okresie pandemii, stopniowo się odradza, stworzyliśmy funkcję Stays by pomóc klientom w Polsce i na świecie szybciej, łatwiej i taniej rezerwować noclegi. Revolut będzie aplikacją, która spełni wszystkie potrzeby związane z podróżowaniem - mówi Marsel Nikaj, Head of Savings w Revolut.