Bankowe promocje na wakacje. Tańsze wypłaty z bankomatów czy przewalutowanie

Na czas letniego wypoczynku niektóre banki stosują specjalne promocje na wypłaty gotówki z bankomatów czy obniżają koszty przewalutowania, a także tańsze ubezpieczenie.

Publikacja: 28.07.2022 16:43

Bankowe promocje na wakacje. Tańsze wypłaty z bankomatów czy przewalutowanie

Foto: Shutterstock

- Nasza aplikacja mobilna przydaje się również podczas planowania zagranicznych podróży - klienci mogą skorzystać z usługi „zwroty za zakupy” oraz mogą otrzymać cashback za zakupy internetowe u blisko 800 partnerów w tym m.in. booking.com czy lot.com – mówi Mirella Gmur-Dzieduszycka, z banku Millennium.

Prowizja na wakacjach

Te wakacje są inne od wcześniejszych. Po dwuletnich ograniczeniach spowodowanych pandemią koronawirusa wiele osób, chce wyjechać na urlop. Ale z powodu rosnącej inflacji, drogich kosztów paliwa wypoczynek urlop w Polsce staje się bardzo drogi. Część osób decyduje się więc na zagraniczne wojaże. A razem z nimi mogą się tam wybrać.. tańsze usługi bankowe.

Santander Bank Polska do końca sierpnia oferuje specjalny pakiet bankomatowy. –Można go włączyć w Santander internet lub mobile. Gdy skończy się  promocja można nadal nie płacić za pojedyncze wypłaty -  z pakietem za 7 zł miesięcznie – mówi Ewa Krawczyk, z Santander Bank Polska.

Czytaj więcej

Jak szybko można przelać pieniądze z Polski na zagraniczne konto w weekend

Jeśli klient ma 26 lat i kartę Dopasowaną, to wypłaca pieniądze na całym świecie bez opłat niezależnie od promocji. Dodatkowo płatności za granicą, jak u siebie. Co to oznacza?

Kantor Santander, Konto24 walutowe w euro, dolarach czy funtach i karta Dopasowana do wielu walut.

- Płatności bez prowizji za przewalutowanie zarówno w sklepach za granicą lub w internecie) z Kontem24 walutowym w wybranej walucie i połączoną kartą Dopasowaną z tym kontem. Ważne jest, aby na koncie walutowym były pieniądze na wydatki w danej walucie – podaje przedstawicielka Santander.

Walutę klient może wymieniać w kantorze banku -  korzystniej w ofercie specjalnej z kodem LATO2022 do 31 sierpnia. Santander ma też w swojej ofercie tańsze o 20 proc. ubezpieczenia. Promocja z z kodem LATO2022. Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia za granicą do 200 tys. zł (dot. również COVID-19), klient zyska OC, NNW i assistance od 2 do 29 dni. Otrzyma też  pomoc, gdy zgubi bagaż lub sprzęt sportowy na lotnisku. Promocja trwa od 4 lipca do 30 września. Klienci banku mogą liczyć na zniżki przy rezerwacji hotelu na booking.com, czy przy wypożyczaniu aut z Rentalcars. Więcej na santander.pl/lato

Opłaty jak dla miejscowych

Specjalny letni pakiet „ Podróżuję jak turysta, płacę jak miejscowy” uruchomił już od czerwca mBank. Klient tego banku powinien włączyć na swojej karcie do konta usługę wielowalutową. Jej uruchomienie i korzystanie z usługi jest dla bezpłatne.

- Z Pakietem wakacyjnych korzyści obniżyliśmy prowizję za przewalutowanie do 0,5 proc. dla kart Mastercard i Visa. Klient może płacić swoją kartą we wszystkich walutach świata, bez potrzeby otwierania kont walutowych i kupowania waluty – podkreśla Piotr Rutkowski, zastępca rzecznika banku.

Czytaj więcej

Wpłatomat pobrał pieniądze, nie ma ich na koncie. Co się stało? Co robić?

Wakacyjna oferta mBanku to też bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą . - Niektóre bankomaty i terminale płatnicze mogą zaproponować usługi generujące dodatkowe opłaty, na które nie mamy wpływu – przestrzega bank.

I tak np. DCC (Dynamic Currency Conversion) to usługa polegająca na możliwości wypłaty gotówki z bankomatu lub płatności bezgotówkowej kartą za granicą w walucie, w jakiej karta została wydana. Wówczas urządzenie dokonuje przewalutowania transakcji po kursie dostarczanym przez operatora jednego z tych urządzeń – czyli najczęściej niekorzystnym dla klienta.

Inna rzecz to Surcharge  czyli dodatkowa opłata za wypłatę gotówki w niektórych bankomatach. - Kiedy wypłacasz gotówkę za granicą w bankomacie, podczas wypłaty może pokazać się informacja, że zostanie pobrana dodatkowa opłata – informuje mBank.

Dodaje, że także w Polsce można wypłacać gotówkę bezpłatnie na kilka sposobów. To m.in. korzystanie z urządzeń mBanku, Sieci Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska i wypłata co najmniej 100 zł,. czy skorzystać z usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” i wypłacać co najmniej 100 zł a także wypłacać Blikiem.

Blik też jedzie na urlop

Marcin Data, dyrektor ds. Rozwoju Daily Banking w Credit Agricole zapewnia, że bank dostosowuje się do potrzeb klientów, którzy mogą wyjechać na urlop w każdym momencie roku.

- Klienci mogą skorzystać z abonamentu, który umożliwia bezpłatne korzystanie z bankomatów na całym świecie (z takiego abonamentu można korzystać przez kilka miesięcy, nie musi to być cały rok – tłumaczy dyr. Data.

Ułatwieniem w czasie zagranicznych wyjazdów jest karta wielowalutowa. W przypadku Credit Agricole to ta sama karta do konta, którą klient płaci w złotówkach, a dzięki wielowalutowości, klienci nie ponoszą kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji – jeśli płacą w euro, franku czy funcie. i mają taką walutę na rachunku.

Dodatkowo klienci mogą kupować u nas te waluty po korzystnych kursach korzystając z usługi CAntor, którą bank oferuje w CA24 Infolinia. Podobnie jest z ubezpieczeniem turystycznym, które  można wykupić w każdym momencie w roku.

Czytaj więcej

Jak znaleźć „zielony” bank. 5 kluczowych czynników, przykłady z Polski i świata

Poza tym bank ma także specjalną ofertę na indywidualną linię kredytową w koncie do 4 tys. złotych, a w ramach promocji do końca roku nie pobiera opłaty miesięcznej za limit w koncie.

Klienci PKO BP na zagranicznych wakacjach mogą płacić zbliżeniowo Blikiem, w terminalach zbliżeniowych oznaczonych logo Mastercard, które są darmowe, a płatności w walucie obcej są przeliczane na złote bez opłaty za przewalutowanie, po kursie Mastercard z dnia płatności. Dodatkowo bank poleca atrakcyjny pakiet walutowy 3w1 PKO Banku Polskiego, w skład którego wchodzą: karta wielowalutowa konta walutowe i kantor.

- Oferujemy również kartę kredytową PKO Mastercard Platinum. Łączy ona w sobie standardowe funkcje karty kredytowej z bardzo bogatym pakietem usług dodatkowych zapewniających poczucie bezpieczeństwa oraz optymalizację kosztów – w cenie karty klienci otrzymują ubezpieczenie podróżne z szerokim zakresem zdarzeń objętych ochroną oraz wysokimi sumami ubezpieczeń (m.in. KL, Assistance, NNW, czy rezygnacja lub skrócenie podróży zagranicznej – wylicza Małgorzata Witkowska, z biura prasowego PKO BP.

Dla nowych posiadaczy karty kredytowej PKO Mastercard Platinum bank przygotował letnią promocję, która trwa od 14 lipca do 15 października.

- Wystarczy zamówić kartę kredytową PKO Mastercard Platinum i spełnić niewygórowane warunki promocji, aby otrzymać warte 300 zł punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile – mówi przedstawicielka PKO BP.

Rabat na ubezpieczenie

A klienci Pekao SA mogą korzystać w czasie wakacji z  Karty Kredytowej z Żubrem oraz wielowalutowej Karty Rewolucyjnej do Konta Przekorzystnego. Dzięki temu mogą zyskać dostęp m.in. do pakietów ubezpieczeń, zniżek za przejazdy autostradami, niskich kursów walut i bezpłatnych wypłat z bankomatów za granicą.

Ponadto klient Pekao może skorzystać z z usługi Autopay, dzięki której wybrane bramki na autostradzie zeskanują  płatność klienta bez konieczności zatrzymywania się przy nich.

Płatność za przejazd zostanie uregulowana automatycznie czy ubezpieczenia turystycznego dostępnego w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Oferta obejmuje m.in. ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, NNW, OC w życiu prywatnym.

W podróży Bank Millennium poleca korzystanie z Pakietu walutowego, czyli możliwości korzystnego przewalutowania transakcji zagranicznych. Aby skorzystać z tego rozwiązania nie trzeba zakładać dodatkowych rachunków walutowych. Klient z kartą płatniczą do konta Millennium 360° oraz kartami kredytowymi wydanymi przez Bank Millennium ma dostęp do wszystkich walut świata po atrakcyjnych kursach organizacji płatniczych.

W każdym miesiącu może wykonać transakcje walutowe do kwoty 1000 zł bez marży banku za przewalutowanie. Jeśli planuje większe zakupy, może też wykupić Pakiet walutowy, czyli dostęp na tych samych warunkach do nielimitowanych transakcji za 9,90 zł tygodniowo.

Bank Millennium promuje również korzystanie z aplikacji mobilnej banku w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Aplikacja umożliwia płatności telefonem oraz BLIK, pozwala opłacić parking, przejazd autostradą, komunikacją miejską, kupić bilet do kina, doładować telefon na kartę sobie lub bliskiej osobie czy ubezpieczyć pojazd. W aplikacji można wykupić ubezpieczenie turystyczne na zagraniczny wyjazd i korzystać z innowacyjnej opcji "Pomoc w podróży", która w trudnej sytuacji ułatwia kontakt z ubezpieczycielem.

- Nasza aplikacja mobilna przydaje się również podczas planowania zagranicznych podróży - klienci mogą skorzystać z usługi „zwroty za zakupy” oraz mogą otrzymać cashback za zakupy internetowe u blisko 800 partnerów w tym m.in. booking.com czy lot.com – mówi Mirella Gmur-Dzieduszycka, z banku Millennium.

Prowizja na wakacjach

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej