Aktualizacja: 22.11.2024 00:43 Publikacja: 14.02.2023 15:27
Foto: Adobe Stock
Jeśli więc nowo poznany internetowy „przyjaciel” poprosi Cię o pomoc finansową, uważaj – najprawdopodobniej jest to bezczelne działanie jednego z tzw. „oszustów romantycznych”.
Zgodnie z najnowszym raportem amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Handlu (FTC) aż 40 proc. ofiar, które straciły pieniądze na skutek oszustw internetowych, była w „romantycznym związku” z cyberprzestępcami. Jeśli więc nowo poznany internetowy „przyjaciel” poprosi Cię o pomoc finansową, uważaj – najprawdopodobniej jest to bezczelne działanie jednego z tzw. „oszustów romantycznych”.
Wielka Brytania mocniej chroni pieniądze swoich obywateli przed cyberoszustami. Zgodnie z nowymi przepisami tamtejsze banki muszą zwrócić ofiarom oszustw do 85 tys. funtów w ciągu pięciu dni. A jak jest w Polsce?
Użytkownicy międzynarodowego serwisu z kartami debetowymi, kontami walutowymi i inwestycjami w kryptowaluty zyskają dostęp do popularnego nad Wisłą systemu płatności mobilnych – ustaliła „Rzeczpospolita”. Dla BLIK-a to szansa na zagraniczną ekspansję.
Citi Handlowy kontynuuje świetną ofertę dla tych, którzy preferują oszczędzanie na wysoki procent. Klienci, którzy otworzą CitiKonto, będą mogli skorzystać przez 4 miesiące z promocyjnego oprocentowania 7,2% na koncie oszczędnościowym do kwoty 100 000 złotych. Tym razem dodatkowo można zgarnąć nawet 320zł!
Kolejna świetna oferta Citi Handlowy dla tych, którzy preferują oszczędzanie na wysoki procent. Klienci, którzy otworzą CitiKonto, będą mogli skorzystać przez 4 miesiące z promocyjnego oprocentowania 7,2% na koncie oszczędnościowym do kwoty 100 000 złotych. Tym razem dodatkowo można zgarnąć nawet 300zł!
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
18 czerwca Euronet przeprowadza jednodniową akcję protestacyjną, by zwrócić uwagę konsumentów, decydentów oraz partnerów biznesowych na sytuację operatorów bankomatów w Polsce. Obniża limit krajowej wypłaty do 200 zł podczas jednej transakcji.
Wizerunek znanego lekarza dr. Michała Sutkowskiego został ponownie bezprawnie wykorzystany do internetowej reklamy preparatów, których medyk nigdy nie polecał swoim pacjentom. Śledztwo w tej sprawie prowadzi warszawska prokuratura.
Prokuratura nader często woli korzystać z tymczasowego aresztowania, bo ułatwia jej to pracę – twierdzi dr Andrzej Malicki, adwokat, obrońca Janusza Palikota.
Sieć zalewają fałszywe reklamy. Oszuści, wykorzystując wizerunek znanych osób, naciągają internautów, ale platformy społecznościowe niewiele z tym robią.
Na niektórych stacjach za granicą trzeba do płatności na nich zeskanować kod QR. Teraz cyberprzestępcy znaleźli nową metodę wyłudzania danych zakrywając kody QR podróbkami. Ich cel to dane konta. Przypadki takich oszustw znane są z całej Europy.
Klientka banku, która podała fałszywemu konsultantowi swój PESEL i straciła oszczędności, nie odzyska ukradzionych pieniędzy. Sąd Rejonowy w Gdyni uznał, że klienci nie mogą "rozdawać" swoich danych, a kiedy zostaną oszukani - żądać od banków zwrotów.
Możliwości sztucznej inteligencji rosną w zawrotnym tempie – skopiowanie dowolnego dźwięku, w tym wybranego ludzkiego głosu, nie jest już problemem. Brytyjski bank ostrzega przed ogromnym zagrożeniem.
Amerykańscy śledczy z FBI odnotowali oszustwa kryptowalutowe opiewające w zeszłym roku na łącznie 5,6 mld dolarów.
Łącznie 40 oszustw tylko w trzech województwach: małopolskim, śląskim i podkarpackim, na co najmniej 1,5 mln zł. Na tyle naciągnięto seniorów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas