Kolejowe promocje dla rodzin na ferie

W tym roku ferie rozpoczęły się 12 stycznia, a zakończą 24 lutego. Sprawdzamy kolejowe promocje dla rodzin na ferie
W tym roku ferie rozpoczęły się 12 stycznia, a zakończą 24 lutego. Sprawdzamy kolejowe promocje dla rodzin na ferie
Adobe Stock

Sprawdzamy kolejową ofertę na rodzinny wyjazd zimowy.

W czasie ferii zimowych myślimy o wyjazdach i wypoczynku wraz z rodziną. Ci, którzy planują spędzić ten czas aktywnie mogą skorzystać z promocji przygotowanych przez kolej. Przewoźnicy gwarantują, że będzie tanio i wygodnie. Sprawdzamy kolejowe promocje dla rodzin na ferie.

Czytaj także: Święty spokój na stoku wcale nie jest taki drogi

Więcej składów, większy wybór

W tym roku ferie rozpoczęły się 12 stycznia, a zakończą 24 lutego. W tym czasie wraz ze swoimi opiekunami odpoczywać będzie ponad 4,5 mln uczniów. PKP Intercity wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i zwiększonemu zapotrzebowaniu na możliwość przemieszczania się podróżnych pomiędzy największymi polskimi miastami i kurortami górskimi uruchomiło średnio 380 pociągów każdego dnia. Dojedziemy nimi m.in. do: Zakopanego, Krynicy-Zdrój, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry czy Wisły.

Pociągami POLREGIO można natomiast dotrzeć do wielu miejscowości będących bazą wypadową na szlaki turystyczne czy wyciągi narciarskie na trasie Żywiec – Sucha Beskidzka, Tarnów – Nowy Sącz – Krynica Zdrój czy np. Jasło – Komańcza. Składami tego przewoźnika dojechać też można do Szklarskiej Poręby lub w zupełnie przeciwnym kierunku – nad polskie morze. Pociągi POLREGIO kursują bowiem w ramach stałej oferty m.in. do Świnoujścia, Kołobrzegu czy na Hel. Dla szukających mniejszego zgiełku polecane są natomiast połączenia na Warmię i Mazury, Podlasie czy Lubelszczyznę.

Podróże rodzinne i grupowe

PKP Intercity ma w swoje ofercie bilet rodzinny. Mogą go wykupić małe grupy liczące od 2 do 5 osób, podróżujące pociągami EIP, EIC, IC lub TLK. W grupie znajdować się musi przynajmniej jedno dziecko w wieku poniżej 16 roku życia. Dzięki temu, zniżkę 30 proc. otrzyma i pociecha i jej opiekunowie. Oferta obowiązuje zarówno w klasie pierwszej jak i drugiej.

W ofercie „Ty i raz, dwa trzy” podróżując w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób pociągami kategorii REGIO i lokalnymi dla pierwszej osoby wydawany jest bilet jednorazowy, którego koszt liczony jest wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową, a dla pozostałych osób wydaje się bilety tańsze o ok. 30 proc. od taryfy normalnej.

Do zniżek upoważnia też Karta Dużej Rodziny. Jej posiadacze mają prawo do dodatkowej zniżki na przejazdy pociągami PKP Intercity i Przewozów Regionalnych. W PKP Intercity to 30-procentowy rabat podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną), a w przypadku spółki Przewozy Regionalne, to upust rzędu 37 proc. od ceny podstawowej w przypadku biletów jednorazowych.

Bilety weekendowe

W Polskę razem, bilet weekendowy przygotowany we współpracy POLREGIO i PKP Intercity, pozwala na niezliczone podróże po naszym kraju przez cały weekend, od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00. W ofercie są dostępne dwa rodzaje biletów imiennych: Razem w Polskę Standard za 109 zł ważny w drugiej klasie pociągów TLK, IC oraz w pociągach POLREGIO (R, IR) i Razem w Polskę Komfort za 189 zł ważny w drugiej klasie wszystkich krajowych pociągów PKP Intercity (EIP*, EIC, IC i TLK), POLREGIO (R, IR). Z oferty wyłączone są Koleje Dolnośląskie.

Przewozy regionalne oferują też bilety turystyczne i mini bilety turystyczne, które pozwolą na wielokrotne przejazdy od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek. Bilety turystyczne, to koszt 45 zł, a mini turystyczne 39 zł brutto każdy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czy pożyczki na dowód są bezpieczne?

Pożyczki, do których zaciągnięcia wystarczy zaledwie dowód osobisty cieszą się dużym zainteresowaniem. Wynika to niewątpliwie ...

5 urządzeń dla eko-domu, które pomogą nam zaoszczędzić

W każdym polskim domu znajdują się pożeracze oszczędności, których nie chcemy wymieniać, ponieważ wydaje ...

Iga Świątek, zwyciężczyni French Open 2020

Iga Świątek z wielką premią i… podatkiem

Sportowy sukces Igi Świątek w French Open to m.in. olbrzymia premia finansowa.  Za zwycięstwo ...